Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Visuomenėje kilo pasipiktinimas: kodėl prekybos tinklai gali tęsti veiklą, o smulkiesiems teko ją apriboti

Visuomenėje kilo pasipiktinimas: kodėl prekybos tinklai gali tęsti veiklą, o smulkiesiems teko ją apriboti

www.siandien.info, „Lietuvos ryto televizija”

Naujoji ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė suerzino smulkiuosius verslininkus.

„Šiandien vien 257 eurų paramos neužtenka mokesčiams susimokėti, o kur dar visų investicijos į verslus, įsipareigojimai. Jiems irgi gyventi reikia. Dalis sunkiai gyvena nuo dar anksčiau, kai buvo paskelbtos raudonosios zonos. Išgyventi iš tų pinigų neįmanoma. Dauguma smulkiųjų verslininkų net neturi savo patalpų, jas nuomoja. Tačiau apie nuomos mokesčio kompensacijas niekas net nešneka ir visi yra palikti nežinioje“, – „Lietuvos ryto“ laidoje kalbėjo Z.Sorokienė.

Ji negailėjo karčių žodžių naujajai Vyriausybei ir ekonomikos inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei dėl pasisakymų apie smulkiojo verslo padėtį.

„Mažų parduotuvių Lietuvoje yra apie 70 tūkst. ir iš jų prekyba maisto produktais sudaro gal tik 20 proc. Turgaviečių išvis nėra tokių, kur pagrindinė veikla būtų prekyba maisto produktais. Šita nuostata – veikla prekiauti maisto produktais – gelbėja prekybos centrus ir Vyriausybė, atkreipdama dėmesį, pataikaudama prekybos centrams rėmėsi savo nutarime šita nuostata, kad tie prekybos centrai, kurių pagrindinė veikla maisto prekyba, galės prekiauti. Jie prekiauja visomis prekėmis iš eilės“, – piktinosi Z.Sorokienė.

A.Armonaitė ketvirtadienį pareiškė pati atlikusi „slapto pirkėjo tyrimą“.

„Vakarykštis mūsų ministrės pasisakymas, kad ėjo ir pažiūrėjo, jog nieko baisaus… Mus tai dar labiau nuliūdino. Vietoj to, kad imtųsi lygiateisių priemonių, kalbama lengvabūdiška kalba – to nereikėtų daryti. Gerai, kad žinote, jog smulkusis verslas nukentės, bet imkitės priemonių!“ – kalbėjo Z.Sorokienė. Jos žodžiais, jei Vyriausybė galvoja, kad smulkieji verslininkai išgyvens už 257 eurus skiriamą paramą, tai esą yra daugiau nei juokinga”.

Anot jos, Vyriausybės priimtas nutarimas dėl darbo sąlygų tikrai prieštarauja Konkurencijos įstatymui, yra diskriminuojamo pobūdžio ir priimtas gerinti vieno verslo subjekto arba vienos verslo subjektų grupės verslo sąlygas, kai tuo metu smulkiam verslui, prekybai, mažoms parduotuvėms, kioskams, paviljonams ir turgavietėms nutarimas taikomas griežtai.

Parašykite komentarą

Top