Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Naujas savaitraščio ŠIANDIEN numeris. Į Europą…

Gintautas Kniukšta. Naujas savaitraščio ŠIANDIEN numeris. Į Europą…

Gintautas Kniukšta

Dabar toks metas, kad kone kasdien ir kone ant kiekvieno kampo matai iki skausmo pažįstamus veidus. Ir visi jie nori į Europą.

Kuo gi juos vilioja ta Europa? Žiūrint ką…Valdemaras, Vilija, Viktoras jau, galima sakyti, – tos Europos senbuviai, bet vis tiek – ne, jiems negana jos, nenori jie likti Lietuvoje, ir tiek.

O juk darbo visiems užtektų. Viktoras, pavyzdžiui, galėtų nemokamai ledus sostinėje dalinti, o Valdemarą juk net trys rajonai per pirmąjį turą Lietuvos prezidentu išrinko, be darbo jis tikrai neliktų, kad ir prezidentūroje – vėliavą pakelti ir nuleisti.

Vilija gi galėtų ministrui Kukuraičiui patarti kaip pensijas prieš rinkimus reikia didinti. Galėtų, bet nenori.

Sako, kad ne tie žmonės dabar valdžioje.

…Įsijungi radiją ir girdi, kad Seimo senbuvis Gediminas Europoje nori tapti ūkininkų gynėju, o po kurio laiko vėl ta pati Vilija sako, kad Europa turi mums padėti.
Mums ar jai?

Sprendžiant iš jos lipšnaus balselio vis tik mes jai turime padėti, o ne Europa. Prieš penkerius metus ir dabar. Mintys tos pačios.

Rašau ironiškai, bet esu kaimo vaikas, todėl man ne tas pats kaip mano tas Lietuvos kaimas toje Europoje gyvena.

2003 metų stojimo Į ES akte buvo susitarta, kad 2013 metais išmokos Lietuvos ūkininkams turėjo pasiekti 100 proc. ES senųjų narių dydžio.

Tačiau tiesa yra kitokia: 2013 m. Lietuvos ūkininkams išmokos siekė tik apie 144 eur/ha, tuo tarpu ES išmokų vidurkis buvo apie 280 eur/ha. Dvigubai mažiau. Dabar mūsiškiai ūkininkai kovoja, kad tos išmokos siektų nors 196 eurus.

Ką penkerius metus EP veikė valstiečių valstietis Bronius Ropė?

Kalti aukščiausi ES vadovai? Turbūt taip ar panašiai atsakytų ir buvęs ilgametis Ignalinos meras Bronius, ir buvęs derybininkas Petras ?
Tačiau Lietuvos ūkininkai linkę manyti kitaip. Bet jie abu vėl nori į Europą.

Maža to, Bronius su savimi į EP tempiasi ir garsų krepšininką. Kam? Rytais kartu aplink EP pastatą bėgios?

Dabar ūkininkai siekia, kad tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams nors nuo 2021 metų siektų ES vidurkį.

Liūdna, kai Lietuvos atstovai užsiriša burnas, nors ir mato, kad vyksta įvairios manipuliacijos, o Europos Komisijos Pirmininkas J. K. Junkeris, tarsi juokdamasis iš visų, sako, kad „Sąjungoje, kur visi lygūs, negali būti antrarūšių darbininkų“!

Į Europą veržiasi ir Žemės ūkio rūmų lyderis. Bet vėlgi bėda – iš tų rūmų išsilakstė visos pagrindinės žemės ūkio organizacijos, o su braškėmis, deja, Europos neužkariausi.

Viltingai nuteikė Pauliaus Kunčino daina ir jo „Lemiamas šuolis“. Tik kad ta jo komanda tarsi atsarginis garsios partijos suolelis. Šiame sąraše ir Kinijoje, ir Lietuvoje išgarsėjęs p. Mindaugas Kuklierius, kuris Kinijoje su pavaldine kovojo dėl durų spynos, o dėl viceministro pareigų Lietuvoje buvo pasirengęs stoti į bet kurią partiją.

Taigi kuo gi žmones vilioja ta Europa? Žiūrint ką…
Turime teisę rinktis ir rinkti. Net 17 sąrašų, keli šimtai kandidatų.

Naujas savaitraščio ŠIANDIEN jau rytoj, visuose prekybos centruose, bet patogiau – prenumeruoti.

Parašykite komentarą

Top