Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vytauto Didžiojo ordinas su aukso grandine – aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas Ukrainos lyderiui

Vytauto Didžiojo ordinas su aukso grandine – aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas Ukrainos lyderiui

 www.siandien.info

Kovo 11-osios išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine apdovanojo Ukrainos Prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

Aukščiausias Lietuvos Respublikos apdovanojimas Ukrainos Prezidentui skirtas už  nuopelnus kartu su ukrainiečių tauta ginant laisvę ir demokratines vertybes Europoje bei už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos Respublikos ir Ukrainos tarpvalstybinius santykius.

„Volodymyras Zelenskis tapo tautos didvyriškumo, kovos už laisvę ir apsisprendimo teisę simboliu, tad šis aukščiausias Lietuvos Respublikos apdovanojimas skiriamas ir jam, ir visai kovojančiai ir nepasiduodančiai Ukrainos tautai“, – sakė Prezidentas.

Vytauto Didžiojo ordinas su aukso grandine – aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas, Respublikos Prezidento dekretu skiriamas  Lietuvos ir užsienio valstybių vadovams bei piliečiams už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei.

JT pabėgėlių agentūra apskaičiavo, kad nuo Rusijos invazijos pradžios prieš dvi savaites iš Ukrainos šiandien bus pabėgę maždaug 2,1–2,2 milijono pabėgėlių. Agentūra pridūrė, kad „nemato ženklų, kad tai sustotų“.
Vašingtoną į nustebino Lenkijos sprendimas perduoti JAV savo turimus sovietinės gamybos naikintuvus MiG-29, kad šie, manoma, būtų perduoti Ukrainai, įnirtingai kovojančiai su Rusijos invazija. Jungtinės Valstijos antradienį atmetė Lenkijos pasiūlymą pasiųsti jos turimus naikintuvus per amerikiečių bazę Vokietijoje.

Ukraina ir toliau sulaukia gausios valstybių paramos, o Rusija – vis gausesnių sankcijų, apie kurias antradienio vakarą pranešė ne tik JAV, bet ir Jungtinė Karalystė. JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paskelbė draudimą naftos importui iš Rusijos. O Jungtinė Karalystė pareiškė, kad iki šių metų pabaigos laipsniškai nutrauks rusiškos naftos importą, kaip ir Jungtinės Valstijos, kurios turėtų paskelbti draudimą naftos importui iš Rusijos.

Lietuvos Respublikos Prezidentas  telefonu kalbėjosi su Suomijos Prezidentu Sauli Niinistö ir Belgijos Ministru Pirmininku Alexanderiu De Croo.

Pagrindinė tema – Europos Sąjungos (ES) šalies kandidatės statuso Ukrainai suteikimas. „Esu tvirtai įsitikinęs, kad privalome atsižvelgti į neeilines aplinkybes ir tokį statusą suteikti kuo greičiau. Žinau, kad Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui tai labai svarbu. Ukrainos žmonėms – taip pat.

Prieš agresorių kovojantiems ukrainiečiams tokia žinutė galėtų tapti dar vienu arba nauju impulsu, paskatinimu aktyviai kovoti toliau, iki pat pergalės“, – teigė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat paragino toliau plėsti Rusijai taikomas sankcijas. Pasak šalies vadovo, jos turi paliesti kuo daugiau atsakingų Rusijos asmenų, visus ekonomikos sektorius, suspenduoti Rusijos veiklą visose tarptautinėse organizacijose.

„Kalbant apie SWIFT – nuo šios sistemos turi būti atjungta ne dalis bankų, o visos Rusijos finansinės institucijos“, – pabrėžė šalies vadovas.

Parašykite komentarą

Top