Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Žalgirio“ krepšininkai palaužė prancūzų ASVEL komandą

Žalgirio“ krepšininkai palaužė prancūzų ASVEL komandą

Dramatiškas rungtynes Vilerbane išgyvenę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 22-ajame ture 79:74 (16:16, 14:11, 25:23, 24:24) palaužė vietos ASVEL komandą.

Žalgiris“: L.Lekavičius 21 (7/11 dvit.), A.Milaknis 12, J.Landale‘as 12 (5/6 dvit.), T.Walkupas 11 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Z.LeDay 9 (6 atk. kam.), E.Ulanovas 6, P.Jankūnas 5, N.Hayesas 3, K.C. Riversas 0, R.Jokubaitis 0.
ASVEL: J.Tayloras 15 (3/6 trit.), D.Lighty 14, T.Maledonas 13 (5 rez. perd.), L.Jeanas-Charlesas 12, T.Jekiri 11 (7 atk. kam.).

Kietą ASVEL gynybą mačo pradžioje vienintelis pralaužė Artūras Milaknis, taikliais metimais 5:4 išvedęs kauniečius į priekį. Kabliu metimą atliko Paulius Jankūnas, rezultatyviai po krepšiu sužaidė ir priekyje 9:8 „Žalgirį“ palaikęs Jockas Landale‘as.

Nuo suolo pakilusio Zacho LeDay perdavimą ant lėkštutės gavo P.Jankūnas, tritaškį smeigė pranašumą iki 14:8 didinęs Thomasas Walkupas. Nuo baudų metimų linijos atsidarė Edgaras Ulanovas, tačiau apčiuopiama persvara išsibarstė ir po pirmojo kėlinio buvo užfiksuotas lygus rezultatas – 16:16.

Antrajame kėlinyje puolime aštriai rungtyniavo Lukas Lekavičius, pražangos nepaisė Z.LeDay, du reidus vieną po kito atliko T.Walkupas ir buvo nubrėžta nauja rekordinė persvaros riba – 29:21. Atsiplėšę Lietuvos čempionai vėl stabtelėjo ketvirčio pabaigoje ir į rūbinę keliavo teturėdami trapų pranašumą – 30:27.

Antra rungtynių pusė prasidėjo J.Landale‘o dėjimu ir Nigelo Hayeso tritaškiu po gerai T.Walkupo įvertintų situacijų – 35:27. Iš vidutinio nuotolio pataikė J.Landale‘as, staigius taškus iš po krepšio pelnė A.Milaknis, o pranašumui iš vietos pajudėti neleido L.Lekavičius – 43:34. Kėliniui įpusėjus pirmą kartą dviženklę persvarą 48:37 sukūrė iš įvairių padėčių šeimininkus baudęs L.Lekavičius.

Iš kairiojo krašto tritaškį smeigė A.Milaknis, bet užsikūrę Prancūzijos čempionai artėjo iki 51:46. Taškų kraitį pildėsi L.Lekavičius, fantastišką perdavimą iš E.Ulanovo gavo J.Landale‘as, tačiau dar viena geresnė šeimininkų pabaiga, paliko daug neatsakytų klausimų – 55:50.

Paskutinėje mačo atkarpoje pasižymėjo A.Milaknis, itin sudėtingą metimą realizavo fortūnos šypsnio sulaukęs L.Lekavičius – 59:53. Krepšį dėjimu drebinęs J.Landale‘as dar kartą sulaukė E.Ulanovo malonės, bet švieslentėje jau degė ASVEL persvarą 61:63 rodantis rezultatas. Sunkiu komanda metu pražangą provokavo T.Walkupas, svartstykles į „Žalgirio“ pusę 66:63 persvėrė Z.LeDay. Laiku ir vietoje dar kartą atsirado Z.LeDay, galvas varžovams su savo judesiais apsuko svarbius taškus rinkęs E.Ulanovas – 70:68.

Likus porai minučių ASVEL liko be antrą techninę pražangą užsidirbusio vyriausiojo trenerio, dar vieną protingą epizodą surengė priekyje kauniečius 73:70 išlaikęs E.Ulanovas.

Prasidėjus paskutinei minutei varžovai prametė baudos metimą, tačiau nusiėmė kamuolį, pavertė jie tritaškiu ir sukurdami triukšmo bangą persvėrė rezultatą 73:74. Po minutės pertraukėlės puikiai nubraižytą derinį tolimu šūviu pavertė L.Lekavičius, šįkart pergalės link jau artinęs Lietuvos čempionus – 76:74. Apgynus savąjį krepšį, nesportinę pražangą provokavo Z.LeDay, o pergalę rezultatu 79:74 taikliais baudų metimais užtvirtino T.Walkupas.