Jūs esate
Pagrindinis > Politika > JAV kuopos buvimas Lietuvoje neturi lygiavertės alternatyvos

JAV kuopos buvimas Lietuvoje neturi lygiavertės alternatyvos

Justas Valiuškevičius

Seimo  Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas Seime priėmė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorę Anę Hol (Anne Hall). Susitikimo metu buvo kalbama apie regiono saugumo situaciją, informacines grėsmės, NATO ir Europos Sąjungos išorinių sienų stiprinimą.

„Saugumo aplinka regione vis dar įtempta. Rusija išlieka didžiausiu saugumo iššūkiu regionui, euroatlantinei bendruomenei, o jos agresyvumas ir karinis aktyvumas prie NATO sienų yra išaugęs. Turime saugoti NATO ir ES išorines sienas. Laikas veikti užtikrintai ir užtikrinti Lietuvos bei partnerių sienų apsaugą. Privalome kovoti su informacinėmis atakomis, Rusijos kibernetinį šnipinėjimą ir galimus išpuolius prieš Lietuvos informacines sistemas, kadangi tai daro didelę žalą šalies nacionalinio saugumo interesams“, – susitikimo metu teigė V. Bakas.

,,Tai emocinė paskata mums ir psichologinis smūgis priešininkams. JAV buvimui Lietuvoje nėra lygiavertės alternatyvos”.

V. Bakas

NSGK vadovas atkreipė dėmesį į NATO Varšuvos susitikime priimtų sprendimų įgyvendinimą. Pasak V. Bako, priešakinės karinės pajėgos, kurios dislokuotos Baltijos šalyse ir Lenkijoje, turi būti pasirengusios, su atitinkamais pajėgumais ir ginkluote.

„Turime nuosekliai įgyvendinti NATO Varšuvos susitikimo sprendimus. Turime pasirūpinti, kad regione dislokuojamos priešakinės pajėgos būtų pasirengusios, gebėtų atsižvelgti į specifinius saugumo ir gynybos iššūkius, turėtų nustatytas aiškias jėgos panaudojimo taisykles“, – sakė komiteto pirmininkas.

V. Bakas pabrėžė, kad Lietuva ir toliau didina išlaidas gynybai, dalyvauja tarptautinėse operacijose: „Gynybos finansavimą didiname ir didinsime, savo karius siunčiame į Iraką, Afganistaną, teiksime pagalbą Ukrainai, siekdami užtikrinti atgrasymą sukūrėme greitojo reagavimo pajėgas“.

NSGK vadovas padėkojo ambasadorei už tai, kad JAV jau daugiau nei dvejus metus Lietuvoje rotuoja savo kuopas. „Mes labai dėkingi Lietuvoje turėdami Jungtinių Valstijų karius. JAV karių buvimas Lietuvoje yra be galo svarbus, nes tai ne tik karinis veiksnys. Tai emocinė paskata mums ir psichologinis smūgis priešininkams. JAV buvimui Lietuvoje nėra lygiavertės alternatyvos“, – sakė Seimo narys.

Olga Posaškovos nuotr.

Parašykite komentarą

Top