Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Aptarta karinė pagalba Ukrainai, dar griežtesnių sankcijų taikymas Rusijai, NATO rytinio flango gynyba

Aptarta karinė pagalba Ukrainai, dar griežtesnių sankcijų taikymas Rusijai, NATO rytinio flango gynyba

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretore Elizabeth Truss. Susitikime aptarta karinė pagalba Ukrainai, dar griežtesnių sankcijų taikymas Rusijai, NATO rytinio flango gynyba.

AFP/Scanpix nuotr.

Prezidentas susitikime teigė, kad ukrainiečiams kovojant už savo ir visos Europos laisvę privalome suteikti Ukrainai finansinę, humanitarinę ir karinę paramą, o Rusijai dar labiau griežtinti sankcijas.

„Iki šiol pritaikytos beprecedentės sankcijos Rusijai, kurias koordinavo ES, Jungtinė Karalystė, JAV ir Kanada, turėtų būti toliau griežtinamos“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, turime pilnai nuo pasaulio izoliuoti Rusiją ekonomiškai, finansiškai, technologiškai, o oligarchams ir jų šeimų nariams pritaikyti individualias sankcijas.

Taip pat Prezidentas tvirtai pasisakė už tokių pačių sankcijų įvedimą Baltarusijai, kuri yra sąjungininkė Rusijos pradėtame kare.

lrp.lt nuotr.

Šalies vadovas teigė, kad rytiniame Aljanso flange turime galvoti ne tik apie atgrasymo priemones, bet ir stiprinti mūsų gynybinius pajėgumus: nedelsiant dislokuoti reikalingas pajėgas regione, stiprinti Jungtines ekspedicines pajėgas ir skirti ypatingą dėmesį oro gynybai. „Privalome toliau stiprinti NATO karines pajėgas Lietuvoje ir Baltijos regione. Turime būti pasirengę visiems galimiems scenarijams“, – sakė Prezidentas.

AFP/Scanpix nuotr

Parašykite komentarą

Top