Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Žalgirio“ krepšininkai kviečia prisidėti prie paramos Ukrainoje kenčiantiems mūsų broliams ir seserims

„Žalgirio“ krepšininkai kviečia prisidėti prie paramos Ukrainoje kenčiantiems mūsų broliams ir seserims

www.siandien.info;zalgiris.lt

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai kartu su visa Lietuvos čempionų organizacija kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie paramos Ukrainoje kenčiantiems mūsų broliams ir seserims.

Visais laikais už laisvę ir demokratiją pasisakęs Kauno „Žalgirio“ klubas pirmasis visoje Eurolygoje pasmerkė Rusijos veiksmus, atsisakė žaisti su Rusijos klubais ir kreipėsi į Eurolygą su siūlymu šalinti juos iš turnyro.

„Mes visi esame skirtingi ir unikalūs, bet viena prasme vienodi – visi esame laisvi. Mus vienija nepalaužiamas tikėjimas laisve ir begalinis noras ją išsaugoti. Mėgaukimės laisve ir padėkime tiems, iš kurių ją dabar bando atimti. Matome, koks stiprus yra vienybės jausmas. Vien mūsų organizacijos darbuotojai prisideda, kaip tik sugalvoja – vieni užsiregistravo priimti ukrainiečius savo namuose, kiti užsiima savanoryste ar skiria finansinę ar materialinę paramą. Pagal galimybes prie pagalbos Ukrainai kviečiame prisidėti ir jus“, – į komandos aistruolius kreipėsi P.Motiejūnas.

Kauno „Žalgirio“ organizacija prisijungė prie iniciatyvos ir kartu su dar trimis įmonėmis suorganizavo 18 tūkstančių eurų vertės medikamentų siuntą į Ukrainą, kuri iš Lietuvos išvyko ketvirtadienį ryte.

Didvyriškam Ukrainos gyventojų pasipriešinimui abejingi neliko ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai su kapitonu Pauliumi Jankūnu priešakyje.

„Mes, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, negalime likti abejingi, kai mūsų broliai ir seserys Ukrainoje kovoja kruviną kovą prieš agresorę Rusiją. Prisidėkime prie paramos Ukrainai ir nelikime abejingi“, – vaizdo įraše rėžė P.Jankūnas.

Prie kapitono prisidėjo ir savo kalbomis į krepšinio gerbėjus kreipėsi Nielsas Giffey, Tyleris Cavanaugh, Joffrey Lauvergne ir Janis Strelniekas.

„Žmonės Ukrainoje kiekvieną dieną netenka gyvybių, šeimos praranda savo mylimus žmones, net ir vaikus. Turime sustabdyti Rusijos agresiją“, – sakė „Žalgirio“ legionierius iš Latvijos.

Kauno „Žalgirio“ organizacija kviečia ir aistruolius prisidėti prie pagalbos Ukrainai ir jos gyventojams bet kokiais galimais būdais. Bene aktyviausią veiklą vystančios organizacijos šiuo metu yra https://www.blue-yellow.lt ir https://stipruskartu.lt.

Yra būdų prie ukrainiečių gerovės prisidėti ir kitais būdais – kviečiama savanoriauti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus ir kitose organizacijose, ryžtis priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius į savo namus, prisidėti rūbais, maistu bei medikamentais.

zalgiris.lt nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Berlyne nutrūko Kauno „Žalgirio“ pergalių seriją Eurolygoje. Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje rezultatu 74:82 (24:24, 6:20, 20:15, 24:23) nusileido vietos ALBA ekipai.

Puolime kamuolį atkovojo ir metimu iš po krepšio dvikovą pradėjo Tyleris Cavanaugh, iš toli pataikė Janis Strelniekas, bet varžovai įgijo pranašumą – 5:10. Tie patys žalgiriečiai pridėjo ir po dvitaškį, Marekas Blaževičius realizavo baudos metimą, keturis taškus surinko Lukas Lekavičius, iš toli taikliai atakavo Nielsas Giffey, po du taškus įsirašė Joffrey Lauvergne ir Pauliaus Jankūnas, o su kėlinio pabaiga rezultatą išlygino L.Lekavičius– 24:24.

Antrasis ketvirtis kauniečiams nesusiklostė, kadangi „Žalgiris“ taškų pelnyti negalėjo daugiau nei septynias minutes ir jau atsiliko dviženkliu skirtumu – 24:37. Taškų badą nutraukė Artūro Milaknio tritaškis, o po dar dviejų minučių, su kėlinio sirena, iš toli taikliai atakavo Paulius Jankūnas – 30:44.

Iškart po pertraukos du dvitaškius įmetė T.Cavanaugh, keturis taškus iš eilės pelnė Joshas Nebo, o A.Milaknis du kartus taikliai metė iš toli – 44:50. Du tritaškius iš eilės per likusį kėlinio laiką įmetė T.Cavanaugh, tačiau deficitas dar šiek tiek išaugo – 50:59.

Lemiamą ketvirtį tritaškiu pradėjo L.Lekavičius, tačiau labai greitai deficitas vėl išaugo iki dviženklio – 53:65. Vidutinio nuotolio metimu pasižymėjo P.Jankūnas, A.Milaknis surinko penkis taškus iš eilės, o tą patį efektingai pakartojo ir J.Nebo – 65:73. T.Cavanaugh pataikė baudos metimą, J.Nebo atliko dėjimą po puolime atkovoto kamuolio, sėkmingą reidą po krepšiu surengė J.Strelniekas, o T.Cavanaugh smeigė tritaškį – 73:77. Vieną baudos metimą realizavo J.Nebo, tačiau varžovai dvikovos pabaigą sužaidė geriau ir „Žalgiris“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą –  74:82.

„Žalgiris“: T.Cavanaugh 18 (6 atk. kam.), A.Milaknis 15, J.Nebo 12 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 9 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 8, J.Strelniekas 7 (9 rez. perd.), N.Giffey 3, J.Lauvergne 2, M.Blaževičius 1, E.Ulanovas 0 (6 atk. kam.), K.Lukošiūnas 0

Parašykite komentarą

Top