Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > A. Butkevičius ragina politikus nepritarti Loterijų ir lošimų įstatymo pataisoms

A. Butkevičius ragina politikus nepritarti Loterijų ir lošimų įstatymo pataisoms

Seimo narys Algirdas Butkevičius ragina Seimo narius nepritarti Loterijų ir lošimų įstatymo pataisoms, kurios sumažins finansavimą Lietuvos sportui. Priėmus pataisas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), gaunantis didelę dalį savo pajamų iš loterijų, netektų net iki trečdalio savo pajamų – daugiau nei 2,5 mln. eurų.

„Sutinku, kad loterijų mokesčio tarifas galėtų būti didinamas, tačiau visiškai nepritariu tam, kad dėl to nukentėtų LTOK ir Lietuvą pasaulyje garsinantys sportininkai. Pataisų įsigaliojimas reikš, kad jau nuo kitų metų sausio 1-osios mūsų olimpiečiai nebegalės deramai treniruotis ir ruoštis varžyboms. Turime ieškoti sprendimų, kurie nesumažintų Olimpinio komiteto finansavimo“, – pabrėžia A. Butkevičius.

Seimo narys siūlo neskubėti priimti siūlomų pataisų ir parengti modelį, kuris užtikrintų adekvatų loterijų verslo apmokestinimą  ir kartu nepažeistų sporto finansavimo interesų.

„Tokia skuba niekam nėra naudinga. Turime gerai išdiskutuoti visus variantus ir tik tuomet imtis sprendimų. Kitu atveju, to aš labai bijau, padarysime milžinišką žalą LTOK ir visam Lietuvos sportui“, – teigia A. Butkevičius.

Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad BVP dalis, skiriama sportui, Lietuvoje yra viena mažiausių palyginus su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Prieš kelerius metus atlikti ir viešai skelbti skaičiavimai parodė, kad tokiose šalyse kaip Prancūzija, Didžioji Britanija, Olandija, Suomija BVP dalis, skiriama sportui, viršija 1,5 proc. Net Estijoje ji yra didesnė nei 1 proc. O Lietuvoje ji nesiekė net 0,4 proc.

Siandien.info

Parašykite komentarą

Top