Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Antradienis, gegužės 5 diena: darželiai netrukus dirbs, tačiau karantino režimą siūloma pratęsti iki gegužės 31 d.

Antradienis, gegužės 5 diena: darželiai netrukus dirbs, tačiau karantino režimą siūloma pratęsti iki gegužės 31 d.

www.siandien.info, lrs.lt

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pasidalino naujausiomis žiniomis apie tai, kokiomis priemonėmis numatoma dar labiau švelninti karantiną Lietuvoje.

Aiškėja, kaip dar laisvės karantinas: atsidarytų darželiai, laisvėtų grožio salonų darbas, būtų leisti maži renginiai lauke patį karantino režimą bus siūloma pratęsti iki gegužės 31 d.;


„Žinau, jog kai kurių iš aptartų palengvinimų visuomenė tikrai labai laukia. Suprantu lūkesčius, tačiau prašau suprasti ir mus: sprendimai priimami įsiklausant į medikų ir mokslininkų rekomendacijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, įvertinant visas galimas grėsmes bei rizikas. Kad ir kaip norėtume, negalime vienu ypu panaikinti visų apribojimų. Jei paskubėsime, virusas gali grįžti ir smogti pilnu pajėgumu. Tokiu atveju tektų vėl griebtis itin griežtų suvaržymų. Visose srityse“, – rašo premjeras.

Vyriausybės vadovas pasidalino pagrindiniais sprendimais, dėl kurių diskutuota komitete.

Komitete antradienį nuspręsta:

Švelninimai nuo gegužės 18 dienos:

Nuo gegužės 18 dienos leisti veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Ieškoma sprendimų ir siekiama sudaryti sąlygas, leisiančias kuo greičiau atnaujinti ir pradinukų ugdymą. Svarstoma dėl specialiųjų mokyklų bei neįgaliųjų dienos centrų veiklos atnaujinimo.


Nuo gegužės 18 dienos leisti atnaujinti veiklą visoms grožio paslaugoms: kūno priežiūros, soliariumo, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitoms.


Siūloma leisti lankyti pacientus: gydančio gydytojo leidimu ir sveikatos priežiūros įstaigos vadovo nustatyta tvarka. Čia kalbame ir apie galimybę vyrams dalyvauti gimdyme.

Taip pat ieškome būdu, kaip kuo greičiau vėl sudaryti sąlygas saugiai atsidaryti odontologijos paslaugų teikėjams, planuojama, jog tai bus leidžiama irgi nuo gegužės 18 dienos.

Nuo gegužės 18 dienos siūloma leisti renginius iki 30 žiūrovų atvirose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų.

Laisvėjimas nuo birželio 1 dienos:

Nuo birželio 1 dienos ketinama leisti organizuoti renginius iki 30 žiūrovų uždarose erdvėse, jeigu užtikrinamas saugus atstumas tarp asmenų ar jų grupių ir renginys vyksta be pertraukų.


Bus galima daugiau sportuoti lauke ir individualiai sportuoti sporto klubuose.

Nuo gegužės 11 dienos siūloma leisti visų rūšių transporto priemonių praktinio vairavimo mokymus.

„Savaime suprantama, visi žmonės, kurie vėl galės pradėti veiklas, privalės laikytis griežtų tiek asmens, tiek kliento saugos reikalavimų“, – rašo premjeras.

Laisvės keliavimo sąlygos Baltijos šalyse

Premjero teigimu, Baltijos valstybės atsakingai valdė COVID-19 situaciją, todėl planuojame leisti į Lietuvą atvykti asmenims iš Estijos ir Latvijos be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos.

.
„Rytoj su Latvijos ir Estijos premjerais tarsimės dėl konkrečios datos“, – sako premjeras.

Iš Lenkijos artimiausiu metu ketinama leisti atvykti dirbantiems, studijuojantiems ir ūkininkams. Taip pat be privalomosios dviejų savaičių izoliacijos, kaip Lietuvos piliečiams jau leido Lenkija.

Premjero teigimu, komitete nuspręsta patį karantino režimą Vyriausybei bus siūloma pratęsti iki gegužės 31 dienos.

Parašykite komentarą

Top