Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > V. Gapšiui praplėsti įtarimai dėl kyšininkavimo ir prekyba poveikiu

V. Gapšiui praplėsti įtarimai dėl kyšininkavimo ir prekyba poveikiu

LRT.lt
Ikiteisminiam tyrimui politinės korupcijos byloje artėjant į pabaigą, 2012–2016 m. kadencijos Seimo nariui, buvusiam Darbo partijios pirmininko pirmajam pavaduotojui Vytautui Gapšiui įteiktas praplėstas pranešimas apie įtarimus kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad buvęs Seimo narys iš Raimondo Kurklianskio už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą Seime, priėmė 27 100 eurų kyšį. Už dalį šios sumos padarytos nuolaidos už per koncernui priklausančią televiziją transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, kita dalis lėšų buvo užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai.

Praplėstame pranešime apie įtarimą nurodyta, kad šis kyšis V. Gapšiui buvo perduotas už įtaką 2012–2016 m. kadencijos partijos frakcijos Seime nariams ir asmenišką balsavimą „už“ svarstant ir priimant pelno mokesčio įstatymo nutarimą, taip pat už įtaką Darbo partijos frakcijos Seime nariams priimant Seimo nutarimą dėl 169 300 000 eurų viešojo ir privataus sektorių partnerystės kelio Vilnius–Utena projekto.

Verslininkas taip pat atsidėkojo politikui už įtaką tuometinei Žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei, jog būtų priimti koncernui ir jo įmonėms finansiškai palankūs sprendimai; už įtaką paveikiant sprendimą dėl AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus palikimo šiose pareigose dar vienai kadencijai; taip pat už įtaką nulemiant Ignalinos atominės elektrinės skelbiamų viešųjų pirkimų „Labai mažo aktyvumo radioaktyviųjų atliekų atliekyno statyba“ bei „Inžinerinių statinių atkarpų projektavimo, statybos ir prijungimo prie esamos IAE infrastruktūros darbų pirkimas“ rezultatus, palankius koncerno įmonei. V. Gapšys taip pat asmeniškai balsavo „prieš“ Seime svarstant ir priimant nutarimą dėl Editos Dambrauskienės skyrimo generaline prokurore.

Turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad V. Gapšys yra balsavęs Seime dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.

Iš viso dėl šioje byloje tiriamų nusikaltimų pranešimai apie įtarimus yra įteikti penkiems asmenims, keturi iš kurių yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat vienam juridiniam asmeniui.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Vilniaus valdybos pareigūnai. Tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

Parašykite komentarą

Top