Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Apie Baltarusijos AE keliamas hibridines grėsmes

Apie Baltarusijos AE keliamas hibridines grėsmes

Vyriausybės kanceliarija kartu su Užsienio reikalų ministerija surengė analitinės studijos „Branduolinė energetika ir dabartinė saugumo aplinka hibridinių grėsmių kontekste“ pristatymą.

Ši studija – tai bendras Europos hibridinių grėsmių, NATO kibernetinės gynybos, NATO strateginės komunikacijos ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centrų darbas.

„Ši studija įrodo, kad atominių jėgainių statybų projektai turi hibridinių grėsmių dėmenį. Siekdama pasirengti galimiems branduoliniams incidentams, Vyriausybė atnaujino Valstybinį gyventojų apsaugos planą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju. Institucijos įvertino Baltarusijos AE ir iš hibridinių grėsmių perspektyvos.

Be to, Lietuva savo susirūpinimą dėl Baltarusijos AE projekto kėlė daugelyje tarptautinių institucijų. Esame dėkingi mums palaikančioms valstybėms už jų paramą tarptautinėse organizacijose šiuo klausimu. Siekdami tikslų, kurie gyvybiškai svarbūs mūsų saugumui, konkurencingumui ir vystymuisi, turime tvirtai ir vieningai veikti lokaliu, regioniniu ir Europos Sąjungos mastu“, – renginio pradžioje kalbėjo Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis.

Studija „Branduolinė energetika ir dabartinė saugumo aplinka hibridinių grėsmių kontekste“ apžvelgia Baltarusijos AE įtaką energijos tiekimo saugumui, ekonomikai, branduoliniam neplatinimui, kibernetiniam ir informaciniam saugumui.

Šiandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top