Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Europos reikalų komitetas: tiesioginių išmokų suma žemės ūkiams negali viršyti 150 tūkst. Eur

Europos reikalų komitetas: tiesioginių išmokų suma žemės ūkiams negali viršyti 150 tūkst. Eur

Seimo Europos reikalų komitetas (ERK) pritarė siūlymui didelius žemės ūkio paskirties žemės plotus valdantiems žemdirbiams mokėti ne daugiau kaip 150 tūkst. Eur.

Iki šiol Lietuvoje toks ribojimas nebuvo taikomas. Vienodos išmokos už vieną hektarą buvo mokamos tam ūkininkui, kuris valdo 100 ha, ir tam, kuris valdo 30 tūkst. ha. 150 tūkst. Eur išmokos Lietuvoje paprastai yra skiriamos didesniems nei 2300 ha žemės plotų turėtojams.

Vyriausybei patvirtinus ERK rekomendaciją, viršijus šį plotą ir 150 tūkst. Eur išmokas, didesnės paramos iš ES už žemės plotus žemdirbiai negautų.

„Negalima paklusti vieno asmens interesams, neatsižvelgiant į pavojingas žemės koncentracijos vienose rankose tendencijas“, – sakoSeimo narys A. Kubilius.

Pasak ERK ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Andriaus Kubiliaus, Europos Komisija, svarstydama naująją finansinę perspektyvą, griežtai pasisako, kad tiesioginės išmokos negalėtų viršyti 150 tūkst. Eur vienam ūkiui.

Šią praktiką mažinti tiesiogines išmokas, jei jos viršija 150 tūkst. Eur, jau anksčiau taikė daugelis ES valstybių (išskyrus Lietuvą), nes visuotinai pripažinta, kad neribotos išmokų sumos skatina stambiųjų latifundijų plėtrą.

„Bandydami apginti stambiųjų latifundininkų grupei priklausantį savo idėjinį vadovą, valdantieji bandė sušvelninti tokią nuostatą, siekdami nustatyti, kad 150 tūkst. Eur viršijančios išmokos butų ribojamos 20 proc., o ne visu 100 proc., kaip nuspręsta komitete.

Vis dėlto pavyko įtikinti komiteto narius, kad negalima paklusti vieno asmens interesams, neatsižvelgiant į pavojingas žemės koncentracijos vienose rankose tendencijas“, – sakė Seimo narys A. Kubilius.

siandien.info. lrs.lt

Parašykite komentarą

Top