Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacija – tai pirmoji beatifikacija, kuri vyko Lietuvoje

Arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacija – tai pirmoji beatifikacija, kuri vyko Lietuvoje

Sekmadienį Vilniaus Katedros aikštėje šv. Mišių metu arkivyskupas Teofilius Matulionis paskelbtas Palaimintuoju.

Daugybę metų sovietinės valdžios persekiotą ir įvairiuose Rusijos kalėjimuose bei lageriuose kalintą Teofilių Matulionį Popiežius Pranciškus 2016 m. gruodžio 1 d. paskelbė kankiniu ir taip atvėrė kelią jo beatifikacijai.

Arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacija – tai pirmoji beatifikacija, kuri vyksta Lietuvoje. Prieš 30 metų Romoje Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas Jurgis Matulaitis.

Iškilmingas šv. Mišias Katedros aikštėje, į kurias susirinko tūkstančiai tikinčiųjų, aukojo iš Vatikano atvykęs Popiežiaus legatas kardinolas Angelo Amato SDB.

Kreipdamasi į visus Lietuvos tikinčiuosius, šalies vadovė D. Grybauskaitė pabrėžė, jog šiandien valstybei išskirtinė diena.

„Šiandien ypač aiškiai girdime plakant istorinę širdį. Iš atokiausių Lietuvos vietovių tūkstančiai susirinko pagerbti birželį gimusio ir taip pat birželį beatifikuoto mūsų tautiečio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio. Aikštėje matau ypač daug jaunų, laisvės kartos žmonių. Laisvės, kurios praradimo pasekmes tvirtai atlaikė arkivyskupas. Taip sutapo, kad šį mėnesį prisimename ir skaudžiausią valstybės patirtį: okupaciją, masinius trėmimus ir tūkstantines aukas – visa, ką teko išgyventi mūsų žmonėms. Palaimintasis Teofilius Matulionis – vienas iš jų“, – sakė Prezidentė.

Arkivyskupo Teofiliaus Matuliono beatifikacija – tai pirmoji beatifikacija, kuri vyksta Lietuvoje. Prieš 30 metų Romoje Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas Jurgis Matulaitis.

Pasak šalies vadovės, atlaikęs daugkartinius suėmimus, įkalinimus, tardymus, kankinimus, bandymus užverbuoti arkivyskupas neprarado to, kas svarbiausia, – žmogiškumo, meilės žmonėms ir ištikimybės tiesai.

Prezidentės teigimu, kiekvieną kartą, kai stengsimės išlaikyti vidinę tvirtybę, dvasinę pusiausvyrą ir viltį, prisiminkime Teofilių Matulionį – garbingą, teisingą ir tvirtos dvasios žmogų. Tai savybės, kurios reikalingos visiems, kasdieniu darbu kuriantiems ir saugantiems Lietuvą ir jos laisvę.

Šalies vadovė palinkėjo, kad Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas taptų moraline atrama ir stiprybės šaltiniu kiekvienam Lietuvos žmogui.

***

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Teofiliaus Matulionio beatifikacijos ceremonijoje

Mielieji,

šiandien ypač aiškiai girdime plakant Vilniaus istorinę širdį.

Tai išskirtinė diena visiems Lietuvos tikintiesiems ir valstybei.

Iš atokiausių Lietuvos vietovių tūkstančiai susirinko pagerbti birželį gimusio ir taip pat birželį, po 144 metų nuo gimimo beatifikuoto mūsų tautiečio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio.

Aikštėje matau ypač daug jaunų, laisvės kartos žmonių. Laisvės, kurios praradimo pasekmes tvirtai atlaikė arkivyskupas.

Taip sutapo, kad šį mėnesį prisimename ir skaudžiausią valstybės patirtį: okupaciją, masinius trėmimus ir tūkstantines aukas – visa, ką teko išgyventi mūsų žmonėms. Palaimintasis Teofilius Matulionis – vienas iš jų.

Atlaikęs daugkartinius suėmimus, įkalinimus, tardymus, kankinimus, bandymus užverbuoti arkivyskupas neprarado to, kas svarbiausia, – žmogiškumo, meilės žmonėms ir ištikimybės tiesai.

Todėl kiekvieną kartą, kai stengsimės išlaikyti vidinę tvirtybę, dvasinę pusiausvyrą ir viltį, prisiminkime Teofilių Matulionį – garbingą, teisingą ir tvirtos dvasios žmogų.

Tai savybės, kurių linkiu mums visiems, kasdieniu darbu kuriantiems ir saugantiems Lietuvą ir jos laisvę.

Sveikinu visus su iškilme!

Tegul Palaimintuoju paskelbtas arkivyskupas tampa moraline atrama ir stiprybės šaltiniu kiekvienam Lietuvos žmogui.

Tegul idealai, kuriais gyveno Palaimintasis Teofilius Matulionis, lydi mus visur ir visada.

Prezidentės spaudos tarnyba, verslaspolitika, lt. Prezidento kanceliarijos nuotrauka. Autorius R. Dačkus.

Parašykite komentarą

Top