Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Atleidimų padvigubėjo, o algos nedidinamos, kaip žadėta

Atleidimų padvigubėjo, o algos nedidinamos, kaip žadėta

Socialdemokratai „bado pirštu“ į valdančiųjų vykdomų reformų pasekmes, ypač viešajame sektoriuje: darbuotojai atleidžiami tūkstančiais – pernai grupinių darbuotojų atleidimų dvigubai daugiau nei užpernai, tuo metu Vyriausybės įsipareigojimai kelti darbo užmokestį mokytojams, gydytojams ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams nevykdomi. Profesinių sąjungų siūlymai dėl algų lieka be atsako.

„Lenda ylos iš pseudoreformų maišo. Iš Vyriausybės rengiamos darbo užmokesčio strategijos matoma, kad mokytojai ir medikai lieka apgauti – nes ministrų žadėti ir netgi pasirašyti įsipareigojimai dėl atlyginimų didinimo nukeliami kitoms vyriausybėms ir seimams, o būdas, kuriuo numatoma juos didinti – įstaigų uždarymas ir masinis specialistų atleidimas. Jau dabar iš „Sodros“ pateiktos 2018 metų ataskaitos aiškiai matome padvigubėjusius darbuotojų grupinius atleidimus iš tų institucijų, kurios buvo reformuotos, pavyzdžiui, Valstybinės miškų urėdijos, „Lietuvos geležinkelių“ ir kitų“, – teigia Seimo narys Juozas Olekas.

Socialdemokratai Vyriausybei pateikė savo siūlymus dėl viešojo sektoriaus darbo užmokesčio didinimo – palaipsniui kasmet perskirstyti vis didesnę dalį surenkamų mokesčių, mažinti vadovų ir dirbančiųjų algų skirtumus, kurie yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje.


„Tai atsakymas ministrui Viliui Šapokai į jo nuolat keliamą klausimą, iš kur gauti pinigų. Pavyzdžiui, medikų algų didinimui socialdemokratai pasiūlė, kad laikas valstybei sumokėti už valstybės draudžiamuosius asmenis ne trečdalį, o visą sumą, kokią moka visi dirbantieji. Sutvarkius sveikatos draudimo sistemą – nereikėtų meluoti į streikus išėjusiems medikams“, – sako J. Olekas.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top