Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Atsisako imtis realių veiksmų mažindama dirbančiųjų mokesčius

Atsisako imtis realių veiksmų mažindama dirbančiųjų mokesčius

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis ir Laurynas Kasčiūnas nesutinka su Finansų ministerijos išvada dėl pernai lapkritį Seimo narių pateikto projekto dėl Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisų, kuriomis siūloma vietoj dabar galiojančio 15 proc. GPM tarifo nustatyti 12 proc. tarifą pajamoms, neviršijančioms 1800 Eur per mėnesį, o pajamų dalis, viršijanti minėtą sumą, būtų apmokestinama 19 proc. tarifu.

Parlamentaro Ž. Pavilionio nuomone, šis Finansų ministerijos sprendimas atspindi ir visos Vyriausybės požiūrį į teisingesnį pajamų dirbantiems apmokestinimą. „Sprendimas nepritarti mūsų siūlomam projektui apnuogina ir visos Sauliaus Skvernelio Vyriausybės požiūrį į teisingesnį pajamų dirbantiems apmokestinimą.

Finansų ministerija piktybiškai bando nutraukti bet kokią diskusiją dėl teisingesnių mokesčių, nubraukdama šiuos projektus ir nepateikdama jokių konkrečių pasiūlymų, kuriuos galėtumėme svarstyti Seime. Vyriausybės reiškiama parama viduriniajai klasei ir mažiau uždirbantiems paprasčiausiai neatsispindi jokiuose įstatymų projektuose. Be to, visomis išgalėmis stengiamasi nutraukti bandymus šią situaciją pakeisti“, – teigė Ž. Pavilionis.

L. Kasčiūno nuomone, Finansų ministerijos pateikta argumentacija yra nepakankama. „Privalome rasti būdų stiprinti vidurinį visuomenės sluoksnį, būtent tam ir reikia solidaresnės mokesčių sistemos. Ministerijos pranešime teigiama, kad Lietuvos mokesčių sistema yra pakankamai progresyvi. Deja, tačiau vien skirtingi NPD didžiai neužtikrina pakankamo sistemos progresyvumo. Per pastaruosius metus Vyriausybės pasiūlyti NPD taikymo pakeitimai yra tik pinigų perkėlimas iš vienos kišenės į kitą, faktiškai nedidinat gyventojų pajamų“, – teigė parlamentaras.

Seimo narių nuomone, Lietuvai būtina teisingesnė ir solidaresnė mokesčių sistema. Progresyvus, kelių dydžių GPM tarifas yra taikomas daugumoje pažangiausių pasaulio šalių. Tuo tarpu vienodo tarifo mokesčių sistema išsiskiria nedidelė grupė šalių: Bulgarija, Rumunija, Serbija, Rusija, Baltarusija, Estija ir Lietuva.

lrs.lt

Parašykite komentarą

Top