Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Šešerius metus persekiojamas Druskininkų savivaldybės meras nepalūžo – kurorte toliau kuria rojų…

Šešerius metus persekiojamas Druskininkų savivaldybės meras nepalūžo – kurorte toliau kuria rojų…

Valstybė ir piliečiai
Šiandien Druskininkai – garsus ir žinomas kurortas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių.
Tačiau dar prieš septyniolika metų realybė buvo kitokia: kurortas buvo apleistas, ties bankroto riba … Kai 2000 metais meru druskininkiečiai išrinko Ričardą Malinauską, jam vadovaujant miestas neatpažįstamai pasikeitė: šiandien visus metus turistus traukia kokybiškos sveikatinimo paslaugos, gausus išskirtinių pramogų pasirinkimas, sutvarkyta miesto infrastruktūra.

Žmonės ypač mėgsta Vandens parką, sniego areną, gydyklas, Druskininkuose yra gausybė kavinių ir restoranų, sutvarkyti ir išpuoselėti Vijūnėlės, Karolio Dineikos sveikatingumo, Centrinis gydyklų parkai.

Druskininkų kurorto dalimi yra ir dvi kaimiškosios seniūnijos, kuriose turistams siūlomos labai įdomios edukacinės sūrio gamybos ir degustacijos, bandų kepimo, bitininkystės ir kitos programos.
2016 metais Druskininkuose ilsėjosi trečdalis milijono poilsiautojų iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Izraelio, Vokietijos, kitų Europos Sąjungos valstybių.

Žmonėms važiuojantiems ilsėtis į Druskininkus siūlomas visas paslaugų paketas, o pramogų gausa čia lenkia net kai kuriuos didmiesčius – kurorte rasite Vandens parką, slidžių trasą, golfo aikštyną, unikalųjį Lynų kelią, Druskininkuose galima išmėgini gausybę vandens pramogų, važinėtis dviračiais ar užsiimti kita mėgstama laisvalaikio veikla.

Druskininkų savivaldybės įvesta vietinė rinkliava už naudojimąsi kurorto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra pasiteisino, šiemet numatoma surinkti beveik 900 tūkst. eurų.

Savaitgaliais mieste apsistoja daugiau turistų negu šalies sostinėje – vienu metu Druskininkuose gali apsistoti daugiau kaip 8 tūkstančiai žmonių. Poilsiautojai miestą palieka su gera nuotaika ir viltimi dar kartą sugrįžti.

Tačiau ne visi žino, kaip gyvena visai tai sukūręs žmogus. Nepaisant nuveiktų darbų ir pasiektų rezultatų, jau šešerius metus jis yra persekiojamas, galima sakyti, kone kiekvieną dieną jam metami kaltinimai, siekiant parklupdyti, pašalinti iš mero pareigų – tam metamos didžiulės lėšos, į purvo pylimo mašiną įtraukiama netgi teisėsauga.

Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko išskirtinis interviu laikraščiui „ŠIANDIEN“. Kalbėjosi Gintautas Kniukšta

,,Apie teisinę valstybę kalbu su dideliu nuogąstavimu ir tam tikru nepasitikėjimu“, – sako Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Gerbiamas mere, kodėl nesustoja jums skirta ,,purvo mašina“? Ar tokiais pareiškimas siekiama sumenkinti jūsų autoritetą ir taip nuversti jus iš mero pareigų? 

Na, pirmiausia iš pareigų mane pašalinti gali tik manimi pasitikėję ir tiesioginiuose merų rinkimuose už mane balsavę druskininkiečiai. Labai vertinu žmonių man suteiktą pasitikėjimą – jau ne kartą esu sakęs, kad Druskininkams ir čia gyvenantiems žmonėms dirbsiu tol, kol turėsiu žmonių palaikymą.

Mane Lietuvoje jau persekioja šešerius metus. Ir kiekvieną dieną…

Taip, yra saujelė veikėjų, kurie kiekvieną dieną pila ant manęs purvą, stengiasi mane sukompromituoti bet kokiomis priemonėmis, tačiau jiems iki šiol nepavyksta žmonių įtikinti, kad jie miestą valdytų geriau ar jų sprendimai būtų naudingesni.

Dabar, kai Druskininkai yra klestintis kurortas, tikriausiai yra daug norinčių sėsti į kurorto šeimininko kėdę? Būkite atviras – kas tie žmonės, kurie jus persekioja: fotografuoja kavinėse, seka oro uostuose, domisi su kuo jūs geriate kavą, su kuo atostogaujate?

Druskininkų savivaldybės meru dirbu ir druskininkiečių pasitikėjimą turiu nuo 2000 metų. Žinoma, nėra ko lyginti tų metų ir dabartinio miesto – šiandien Druskininkuose yra objektų, kurie gerokai leistų pasipelnyti nesąžiningiems žmonėms. Pavyzdžiui vandens parkas, gydyklos – jie turi priklausyti miestui, visiems druskininkiečiams, o ne saujelei veikėjų.

Aš ne kartą esu aiškiai pasakęs :,,kol aš būsiu meru, mieste ,, „prichvatizacijos“ nebus“. Turbūt tai viena priežasčių, kodėl oponentai tapo itin įžūlūs – žinau, kad viešai yra nuskambėję net grasinimų pasodinti į kalėjimą. Tačiau ir aš, ir mano komanda dirbame skaidriai ir sąžiningai.

Apmaudu, kad sąžiningumo kaina yra tokia skaudi: esu persekiojamas ne tik aš, bet ir mano šeima, tėvai. Po darbo esu toks pats žmogus kaip ir visi, bet neturiu galimybės ramiai pabūti su draugais – trys ar keturi veikėjai sėdi krūmuose ir seka mane.

Druskininkuose užsukta „juodoji purvo pylimo mašina“. Joje veikia ne tik keletas vietinių žurnalistais prisistatančių veikėjų, vietiniai liberalai ir konservatoriai, bet ir kai kurie Seimo nariai, pasitelkiami net prokuratūros atstovai, kuriems kol kas nepavyksta sukurpti nieko, kas mane parklupdytų.

Kai ponas Eligijus Masiulis dar buvo Liberalų sąjūdžio lyderis, aš viename renginyje sostinėje, prie Rotušės vartų, jo paklausiau : ,,Už ką jūs mane persekiojate? Kuo nusikalto mano šeima, tėvas, aš?“ Masiulis tik plačiai nusišypsojo ir atsakė:,, Čia politika, nepriimk nieko asmeniškai“. 

Vienas interneto portalas be paliovos pila ant manęs purvą. Paklauskit jo savininkų: už kokius pinigus ir kas jiems sumokėjo…

Esu jau ne kartą įvardijęs receptą, kaip siekiant politinio populiarumo kuriama purvo pylimo ir šmeižto mašina. Vietiniai opozicijos veikėjai, pasitelkę advokatų kontoras, parašo mažiausiai po vieną skundą per savaitę visoms įmanomoms institucijoms. Žurnalistai skundų turinį aprašo vietinėje ir respublikinėje žiniasklaidoje. Į rašliavas sureaguoja keli Seimo nariai, kurie kreipiasi į Generalinę prokuratūrą, o iš ten duodami nurodymai kitoms tarnyboms. Štai ir gauname purvo drabstymo ir politinio susidorojimo mašiną, kuri yra taikoma pastaruosius šešerius metus.

Tam, kad suprastumėte situacijos absurdiškumą, pateiksiu vieną pavyzdį. Kai pastatėme naują tiltą per Nemuną, paskambino net šviešios atminties Prezidentas Algirdas Brazauskas, padėkojo, pasidžiaugė, tuo tarpu vietinio opozicijos ruporas parašė maždaug taip: kam Druskininkams antras tiltas? Lavonus stebėti plaukiančius Nemunu?
Ir tai vadinama objektyvia, nešališka žiniasklaida?

Tačiau juk mes gyvename teisinėje valstybėje, už žmogaus persekiojimą yra baudžiama…

Taip, turėtų būti baudžiama, aš skundus dėl kai kurių prokurorų veiksmų rašiau ir Generalinei prokuratūrai, ir į teismą kreipiausi, todėl apie teisinę valstybę kalbu su dideliu nuogąstavimu ir tam tikru nepasitikėjimu.

Klausausi jūsų ir jaučiu, kad kalbėdamas jaudinatės. Kas jus šiandien labiausiai žeidžia, neramina?

Mane Lietuvoje jau persekioja šešerius metus. Ir kiekvieną dieną…

Kas jus persekioja?

Pradėkime nuo to, kad kai buvau Socialdemokratų partijos narys, mane partiečiai už darbus neretai girdavo, kalbėjo, kad ir kiti turi taip tvarkytis. Kai kuriems veikėjams tai nepatikdavo. Saujelė vietinių liberalų ir konservatorių, nesugebėdami sąžiningai laimėti politinėje kovoje ir pelnyti druskininkiečių pasitikėjimo, sukūrė šmeižto, žeminimo ir nešvarios politinės kovos schemą, į kurią buvo įtraukti ir kai kurie teisėsaugos pareigūnai.

Vietiniams liberalams ir konservatoriams nepatiko, kad aš niekam nepataikavau, niekam neleidau Druskininkuose uždirbti iš jokio projekto, kuris buvo finansuojamas iš ES ar iš valstybės lėšų. Prisimenu, buvęs Kauno meras Kupčinskas man pasakojo istorijas, kaip naujai išrinkti tarybos nariai norėdavo finansuoti savo ar draugų sporto klubus, įvairias įmones.

Panašių siūlymų sulaukdavau ir aš. Tačiau niekada netoleravau piknaudžiavimo žmonių pasitikėjimu.

Daug legendų sukurta apie Vijūnėlės dvarą. Kodėl šis namas tapo pretekstu jus užsipulti?

Pirmiausia, apie vadinamąjį dvarą legendas sukūrė tie patys veikėjai. Ir jiems nesvarbu kokia tikroji istorija, jiems nesvarbu, kad senosios valčių prieplaukos pastatas buvo privatizuotas dar 1992 metais vadovaujant konservatoriams.
Ilgus metus tai buvo trijų aukštų pastatas-vaiduoklis kurorto centre, kurį vietiniai apeidavo dideliu lanku.

Daug legendų sukurta apie Vijūnėlės dvarą. Trijų aukštų senosios valčių prieplaukos pastatas buvo privatizuotas dar 1992 metais Druskininkuose vadovaujant konservatoriams.

Savininkai nuolat keitėsi, kiek man žinoma, šio objekto privatizavimu domėjosi ir aukštų politikų šeimos nariai, ir tie patys vietiniai purvą pilantys liberalai, tačiau du dešimtmečius niekas į apleistą objektą neinvestavo. Ir kai pagaliau kažkas pradėjo tvarkytis, buvo sukeltas su realybe prasilenkiantis skandalas.

Pasipylė absurdiškiausi kaltinimai ir dėl šalia minėto objekto esančio Vijūnėlės parko. Bet palaukite, parkas buvo sutvarkytas praėjus 18 metų nuo objekto privatizavimo. Druskininkų savivaldybei ne tas pats, kaip žmonės jaučiasi vaikščiodami kurorto centre ir visa infrastruktūra tvarkoma ne dėl vieno ar kito privataus objekto, o dėl vietinių žmonių ir turistų.

Tačiau vietiniams veikėjams tai nerūpi, nes vedini pavydo jie geba kurti tik neigiamas legendas.
Didelis melo burbulas buvo išpūstas ir su kurorto apsaugos zonos juostomis.

Teismo sprendimai šiuo konkrečiu klausimu liečia ne tik Druskininkus, bet ir likusius tris Lietuvos kurortus – Palangą, Neringą, Birštoną. Labai gaila, kad teisinėje valstybėje staiga imami taikyti dvigubi standartai: kas vienam kurortui draudžiama, kitiems yra leidžiama, o prokuroro asmeninė nuomonė staiga tampa svarbesnė net už įstatymus.

Visų 60-ies šalies savivaldybių tarybos priima sprendimus dėl turto valdymo perdavimo savivaldybės administracijoms, tuo tarpu prokurorai mato tik Druskininkus, likusios savivaldybės neužkliūva. Sakykite, ar čia ne totalus psichologinis puolimas?

Neringos pavyzdys parodė, kad grasinimai kraštutinėmis priemonėmis, tokiomis kaip griovimai, yra rizika Valstybės ir savivaldybės pinigais.

Tokiu atveju visuose kurortuose turėtų būti griaunami tūkstančiai pastatų. Už visų šių absurdiškų skandalų kyšo liberalų ir konservatorių ausys. Aukščiausiu lygiu.

Kai ponas Eligijus Masiulis dar buvo Liberalų sąjūdžio lyderis, aš viename renginyje sostinėje, prie Rotušės vartų, jo paklausiau : ,,Už ką jūs mane persekiojate? Kuo nusikalto mano šeima, tėvas, aš?“ Masiulis tik plačiai nusišypsojo ir atsakė:,, Čia politika, nepriimk nieko asmeniškai“.

Bet ką reiškia ,, asmeniškai“ ? Ne vienerius metus terorizuoja mano šeimą, mano tėvą ir turiu nepriimti asmeniškai? Tai kaip tada priimti?

Klausantis jūsų, susidaro įspūdis, kad Druskininkus labai nori valdyti liberalai ir konservatoriai?

Jie labai nori valdyti! Metė didžiules pajėgas, skyrė lėšų finansuoti vietiniams laikraščiams, respublikiniams portalams, įkūrė radijo stotį, samdė kelias advokatų kontoras skundams rašyti ir purvui pilti. Galiu tai įrodyti faktais ir turimais dokumentais.

Visų 60-ies šalies savivaldybių tarybos priima sprendimus dėl turto valdymo perdavimo savivaldybės administracijoms, tuo tarpu prokurorai mato tik Druskininkus, likusios savivaldybės neužkliūva. Sakykite, ar čia ne totalus psichologinis puolimas?

Mano patarėja neiškentė nepasakiusi:,, Jeigu aš nesėdėčiau pasitarimuose, nežinočiau realios situacijos Druskininkuose, kažin kokią nuomonę apie jus susidaryčiau“… Prokurorai teismuose kabinėjasi net dėl gramatinių klaidų, dėl to prašo naikinti savivaldybės tarybos sprendimą… Apie kokį teisingumą galime kalbėti?

Kas tie žmonės, kurie Druskininkuose seka jūsų kiekvieną žingsnį?

Vienas tų žmonių – liberalas Juozas Šarkus. Prie jo šliejosi kitas liberalas Valdas Trinkūnas, kuris jau išėjo iš vietinės politikos rato.

Intrigas, viešų patyčių kultą propaguoja konservatorius Vilius Semeška, kurį kaimynai dažnai mato slankiojantį po mano namų langais.

Suorganizuoti ikiteisminiai tyrimai, sukurpti pagrindo neturėję įtarimai Druskininkų savivaldybei priklausančios bendrovės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“ direktoriui Edmundui Antanaičiui, kuris dviem paroms buvo uždarytas į areštinę, nušalintas nuo pareigų. STT išsivežė iš Vandens parko tūkstančius dokumentų. Nuo šių įvykių praėjo du metai, o išvadų nėra. 

Ar manote, kad interneto portalo, kuris intensyviai rašo apie mano tariamas nuodėmes, niekas nefinansuoja? Prieš kelis metus jie prašė didžiulių sumų už reklamą, savivaldybė tokių pinigų tiesiog nebuvo pajėgi mokėti. Atsirado liberalai ir konservatoriai, ir visu pajėgumu pradėjo važiuoti ,,purvo pylimo mašina“.

Kodėl liberalai ir konservatoriai taip nori valdyti Druskininkus, juk yra daugybė savivaldybių, kuriose yra ką veikti politikams – didžiulė emigracija, didžiulis nedarbas, tuštėjantys kaimai… Štai pavyzdžiui liberalai jau galėjo pasigirti ką nuveikė valdydami Vilnių, tačiau, anot premjero S. Skvernelio, merui tik tują pavyko nukirsti…

Nekomentuosiu. R. Šimašius – mano kolega. Nors tiesa, konservatoriai ir liberalai labai stengėsi, kad aš nebevadovaučiau savivaldybių asociacijai, tačiau balsų jiems nepavyko surinkti.

Ar ilgai jūs dar kentėsite šias patyčias, toleruosite persekiojimą? Kodėl mūsų visuomenė taip susiskaldė, savo šalyje turime tiek daug spręstinų problemų, o baigiame vienas kitą pasmaugti tiesiogine ta žodžio prasme?

Jeigu ir toliau vienas kitą kaltinsime nebūtais dalykais, nepasitikėsime vieni kitais, turiu omeny Prezidentūrą, Seimą, savivaldą, tuomet nebeliks kalbos apie bendrus darbus, žmonių problemas, projektus – liks tik teisminiai procesai.
Paprastai žmogus, kuris visus kaltina korupcija, viską vertina iš savo gyvenimo patirties…

Suorganizuoti ikiteisminiai tyrimai, sukurpti pagrindo neturėję įtarimai Druskininkų savivaldybei priklausančios bendrovės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“ direktoriui Edmundui Antanaičiui, kuris dviem paroms buvo uždarytas į areštinę, nušalintas nuo pareigų. STT išsivežė iš Vandens parko tūkstančius dokumentų. Nuo šių įvykių praėjo du metai, o išvadų nėra.

Prisiminkime, koks totalus buvo Vandens parko puolimas, kokios buvo mestos pajėgos – STT Kauno valdybos pareigūnai, Kauno apygardos prokuratūros prokurorai uoliai bandė kurti neva piktnaudžiavimo tarnyba ir lėšų švaistymo Druskininkų savivaldybėje legendą, kurią lydėjo tendencingi, išankstiniai, kaltinantys liberalų vadovybės pranešimai.

Suorganizuoti ikiteisminiai tyrimai, sukurpti pagrindo neturėję įtarimai Druskininkų savivaldybei priklausančios bendrovės „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“ direktoriui Edmundui Antanaičiui, kuris dviem paroms buvo uždarytas į areštinę, nušalintas nuo pareigų. STT išsivežė iš Vandens parko tūkstančius dokumentų. Nuo šių įvykių praėjo du metai, o išvadų nėra.

Šiandien Druskininkų savivaldybės valdomas vandens parkas vertas apie 30 milijonų eurų. Tai išties gardus kasnis nesąžingiems veikėjams, kurie viešai yra teigę, kad šis objektas turėtų būti privatizuotas. Štai jums ir atsakymas, kodėl aš įdomus saujelei veikėjų, kodėl nuolat rašomi skundai ir sistemingai pilamas purvas. 

Kodėl taip tempiamas laikas? Tam, kad viskas būtų pamiršta? Juk pirminis tikslas – paskleisti melo ir purvo bangą – pasiektas. Tai ir yra svarbiausias efektas, o galutinis rezultatas nėra reikšmingas.

Vandens parkas dirba sąžiningai, todėl visi sukurti melo burbulai subliuško . Tačiau apie tiesą garsiai niekas nenori kalbėti. O liberalai ir konservatoriai tuomet matyt tikėjosi, kad paaiškės įvairios aferos, kurių nėra ir nebus.

Apie 80 proc. Europoje esančių vandens parkų yra dotuojami, o Druskininkų vandens parkas jau dešimt metų dirba pelningai, kuriamos naujos darbo vietos, investuojama…

Šiandien Druskininkų savivaldybės valdomas vandens parkas vertas apie 30 milijonų eurų. Tai išties gardus kasnis nesąžingiems veikėjams, kurie viešai yra teigę, kad šis objektas turėtų būti privatizuotas. Štai jums ir atsakymas, kodėl aš įdomus saujelei veikėjų, kodėl nuolat rašomi skundai ir sistemingai pilamas purvas.

Ką daryti, mere, kad teisingumo Lietuvoje būtų daugiau?

Jo nebus tol, kol į politiką bus įtraukiama teisėsauga. Manipuliuojant kai kuriais pareigūnais daromi absurdiški dalykai. Žinoma, teisėsaugoje yra ir sąžiningų žmonių, tačiau yra prokurorų, kurie vadovaujasi kitų nurodymais ir stengiasi konkrečiam žmogui pritempti vieną ar kitą tariamą nusikaltimą.

Kas tie samdyti prokurorai, kurie nori sudoroti jus?

Kad ir Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Marius Šalčius. Aš jo vadovybei pateikiau faktus, kaip jis mane persekioja, man taiko dvigubus standartus. Tarkim, tie patys vietiniai veikėjai surašė skundą, kad Grūto parke neva yra pastatyti statiniai be leidimų. Statybų inspekcijos specialistai atliko tyrimą ir nenustatė jokių pažeidimų. Tačiau prokuroras vis tiek davė nurodymus forminti pažeidimus.

Kai tame pačiame Grūto kaime liberalo Juozo Šarkaus kieme iškilo statiniai, pažeidžiantys nustatytą tvarką, prokuroras tame nematė jokiosproblemos. Tas pats M. Šalčius ginčija ir mano sodybos Latežeryje rekonstrukcijai išduotų leidimų teisėtumą, kaltina, kad nesilaikau upės pakrantės apsaugos juostos reikalavimų…

Blogiausia, kad didelė dalis to purvo tenka visam Druskininkų miestui, žmonėms, kurie čia gyvena

.

Aš juk gavau močiutės palikimą sodybą Latežeryje. Kelis dešimtmečius čia buvę pastatai ir tvora niekam nekliuvo, tačiau kai aš pradėjau ten šeimininkauti nuo 2013 metų, vienas po kito pasipylė skundai…

Žinoma, M. Šalčius yra tik sraigtelis visame dideliame mechanizme – visus veiksmus jis atlieka turėdamas aukštesniųjų palaikymą.

Tą patį galėčiau pasakyti ir apie Generalinės prokuratūros prokurorę Deimantę Nikitinienę, kuri persekioja Druskininkų savivaldybę.

O kur dar Generalinės prokuratūros prokuroras Irmantas Mikelionis su mano šautuvo istorija…

Kodėl prasidėjus visiems iš piršto laužtiems skandalams jūsų negynė socialdemokratai, juk ne vienas jų maudėsi jūsų šlovės spinduliuose?

Aš buvau vienas iš penkių šalies merų, apie kuriuos rašė žiniasklaida, kurių nuomonę ir poziciją girdėjo visi Lietuvos gyventojai. Kai kas mane matė partijos lyderiu ar premjero kėdėje.

Neatmetu galimybės, kad aš kažkam stojau skersai kelio, nors ir atvirai deklaravau, kad neturiu didelių politinių ambicijų.

Dar prieš septyniolika metų sakiau, kad dirbsiu Druskininkuose tol, kol manimi tikės žmonės, geriau jau pastatysiu druskininkiečiams Kultūros rūmus, negu veltui eikvosiu jėgas tuščiai politikuodamas.

Būkit atviras: kodėl jus išdavė socialdemokratai?

Jų reikia klausti. Nežinau.

Tačiau atsukę jums nugarą, jie ir patys pralaimėjo…

Manau, kad taip. Labai apmaudu, kad partijos vadovybė neišsiaiškino iki galo kuo aš esu kaltinamas.
O juk reikėjo labai nedaug: tuometiniam partijos pirmininkui ir Druskininkuose rinktam Seimo nariui surengti spaudos konferenciją ir, kartu dalyvaujant man, viską žmonėms paaiškinti. Tačiau to nebuvo padaryta ir purvo pylimo mašina įgavo pagreitį.

Blogiausia, kad didelė dalis to purvo tenka visam Druskininkų miestui, žmonėms, kurie čia gyvena.

Kaip vertinate socialdemokratų partijos situaciją šiandien?

Nenorėčiau vertinti. Pasakysiu tik tiek, kad partijai reikia atsinaujinti, persidėlioti prioritetus, reikia pasitikėjimo partijos viduje ir tvirto stuburo. Partijos lyderiu išrinktas jaunas žmogus, kuris tuo rūpinasi.

Esate Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, daug dirbate savivaldybėms aktualiais klausimais. Vienas tokių klausimų – urėdijų reforma, Seime sulaukianti aštrių diskusijų. Kaip Jūs vertinate šią reformą?

Pirmiausia noriu pasakyti, kad spręstinų problemų turime labai daug: tai ir Darbo kodeksas, ir socialiniai reikalai, ir vaikų teisės.

O kalbant apie urėdijas, kurias atkūrėme nepriklausomybės pradžioje ir kuriomis didžiavomės, nes taip miškininkai dirbo A. Smetonos laikais, atsakysiu taip: norint daryti reformas, privalai žinoti esamas problemas, jas išanalizuoti, žinoti galutinio tikslo siekiamus rezultatus, o tik tada priimti sprendimą.

Dėl valstybinių miškų valdymo ietis sukryžiavome visai be reikalo, rimti politikai rimtų reformų taip nedaro. Be abejo, man ne tas pats, kaip ši reforma vyks, nes aš vadovauju savivaldybių asociacijai, o savivaldybėms, patikėkite, ši reforma gana svarbi, nes tai ir darbo vietos, ir mokesčiai į vietos biudžetą…
Tai nelengvas sprendimas, kuriam būtinos diskusijos ir įsiklausymas.

Ką žadate ateityje dar nuveikti Druskininkams, čia gyvenantiems žmonėms ir jų svečiams?

Druskininkams svarbiausias Kultūros rūmų projektas. Šiuo metu rengiamas techninis projektas, intensyviai dirbama ties finansavimo šaltiniais ir tikimės kitais metais startuoti su projekto įgyvendinimu.

Druskininkams šiemet minint 223 metų sukaktį, vasaros sezono atidarymo šventėje surengti kultūros ir sporto renginiai, amatų ir tautodailės dirbinių mugė, pramogos, žaidimai, rėmėjai druskininkiečiams ir jų svečiams dovanojo puikius koncertus.

Ilgametes kultūrines tradicijas turintis Druskininkų kurortas jau daug metų siekia kultūrinį turizmą intensyviai vystyti tarptautiniu lygiu. Todėl Kultūros rūmai, kuriuose bus galima organizuoti tarptautinius koncertus, teatrų ir kino festivalius, yra svarbūs ne tik druskininkiečiams, bet ir visai Lietuvai.

Šiemet ketiname pradėti „Menų kalvės“ rekonstrukciją, kurioje menininkai turės ne tik patalpas verslui, bet ir parodoms, prekybai meno dirbiniais.

Neatsisakome vadinamojo Jūros po stogu projekto, kurio metu ketiname išplėsti Druskininkų vandens pramogų parką – įrengti Baltijos jūros kraštovaizdžiui būdingą dirbtinį jūros paplūdimį.

Norime užbaigti tvarkyti Karolio Dineikos sveikatingumo parką, taip pat rekonstrukcijos laukia gydyklos, ketinančios lankytojams teikti ir naujas paslaugas, kokių Lietuvoje niekas kitas dar neteikia.

Planuojame atnaujinti kurorto centre esančią pėsčiųjų alėją. Buvusi Nemuno sanatorija laukia naujų šeimininkų, jos vertė dabar – maždaug puspenkto miljonų eurų. O kur dar dviračių ir pėsčiųjų takai!

Žadame atnaujinti Druskininkų aerodromą, kad turistai iš užsienio galėtų atvykti į kurortą oro transportu.
Druskininkuose vienu metu gali ilsėtis per 8 tūkst. svečių, vadinasi, maitinimo įstaigoms, ir pramogų sričiai reikalingi darbuotojai, taip kuriamos darbo vietos.

Esame daug nuveikę bendruomenės ir kurorto svečių labui: įgyvendinta daug projektų, sutvarkytos viešos erdvės, puoselėjami kurorto vizitine kortele tapę gėlynai, renovuota 70 daugiabučių, atnaujinamos automobilių stovėjimo aikštelės.

Pažinojau jūsų dėdę, šviesios atminties darbštų žemdirbį Algirdą Malinauską, jis dirbo ne sau, žmonėms, o jo vadovaujamas ūkis buvo pavyzdžiu ir kitiems kraštams. Iš kur Malinauskų giminė semiasi stiprybės?

Mano senelis buvo Lietuvos savanoris, kovojo už valstybės laisvę, padorų žmonių gyvenimą. Manau, kad atsakiau į jūsų klausimą.

Parengta pagal laikraštį ,,ŠIANDIEN”

8 thoughts on “Šešerius metus persekiojamas Druskininkų savivaldybės meras nepalūžo – kurorte toliau kuria rojų…

  1. Saunusis Druskininku meras ,kuriantis roju siame nuostabiame kampelyje!!!!- Sveikatos,Stiprybes,Energijos!!!! Kiekviernais metais Druskininkai vis grazesni – dekui merui ,o visi kurie nori is to pasipelnyti -pavydi ir kisa pagalius i ratus …. Pats graziausias Lietuvos Kurortas -Druskininkai ir deka nuostabaus MERO!!!!!

  2. Nepazistu asmeniskai sio mero. Tiesa sakau: Druskininku isaugimas ir išgražejimas – kvapą uzimantis faktas. Ir tai padaryta prie Malinausko! Žinoma, būtu idealu,jei kiekvienas valstybes vyras sugebetu gyventi vien tik is algos, bet parodykite Lietuvoje bent viena toki! Isvada: nuostabus vadovas ir organizatorius, plačiausio akiračio veikejas ir… deja… Na, miestiečiai turi visas galimybes, jiems geriausiai matosi, aš taip manau.

  3. Sakoma, kad žmogų pažinsime iš vaisių, o Malinausko vaisiai akivaizdūs – miestas klesti, bedarbystės nėra… O suklysta ne tik meras, suklystame visi. Jis už savo klaidas pats atsakys. Esu tikra, kad jeigu visi tie, kas taip nekorektiškai ir bjauriai elgiasi, laimės, tai ir miesto gyvenimas pakryps prastesne kryptimi. Aš visados balsavau už Malinauską ir toliau balsuosiu. Jis bent atgaivino kurortą, kuris neturėjo nei kurorto, nei miesto statuso. Sakysite, palankios aplinkybės? Taip, ir jis jas sugebėjo panaudoti miesto labui, ne visi tai sugeba.

  4. O jūs kodėl pasislėpę krūmuose šmeižiate kurortą, jo žmones? Vadinkite mūsų Merą kuo tik norite, caru, imperatoriumi, dar kitaip, nes daugiau nieko nemokate, kaip šmeižti..Jis visada išliks mūsų Meras. Mes, rinkėjai, jį išrinkome, o jūs, šmeiždami mūsų Merą, kartu šmeižiate, įžeidinėjate ir mus, Druskininkų gyventojus. Todėl jūsų niekada nerinks į valdžią… pasirašėte nuosprendį visam laikui.

  5. Ne veltui persekiojamas. Vagis, aferistas. Iš vienos pusės puikus verslininkas iš kitos pusės sielos ubagas. Gaila

  6. R.Malinausko pradžia buvo viltinga – jaunas, energingas, krūtas vaikinas… Bet žmoguje, kuris yra Valstybės Tarnautojas, turi būti ir ŽMOGUS – Doras, Kultūringas, Sąžiningas ir Teisingas . Deja, nuo pradinių liaupsių po Vandens Parko statybos, šis žmogelis pasijuto didingas, galingas ir nebaudžiamas, nubraukdamas savyje ŽMOGŲ. Pašalinęs iš darbų savivaldybėje už save daugiau išmanančius savo srityse ir palikęs iš baimės pataikaujančius, tapo vienvaldžiu caru, tą pripažindamas automobilio numeriais. Kadangi Valdžia – galimybė kurti savo Materialinę Gerovę, tuo ir buvo pasinaudota. Savo žodžius „prichvatizacija” pritaikė sau, užgrobdamas valstybinę žemę prie savo senelio-savanorio vardu gautos žemės valdos gyvenamam namui ir t.t. ir taip toliau, kas buvo įvertinta daugelio Teismų Sprendimais…( Latežeris, Vijūnėlės dvaras ir…) Oponentų šmeižtai, siundymai įvairių žinybų ant jų, nuolatinis melas, išsisukinėjimai, įstatyminių normų nepaisymas, kerštas jam, Valstybės Tarnautojui, tapo kasdienybe, tuo užtraukiant didžiulę Gėdą ne tik Druskininkams, bet ir Lietuvai. Tai yra valstybinio banditizmo požymiai ir neabejoju , kad istorija tai įvertins…

    1. Kodel į šį Valstybes tarnautoją nukreiptas toks perdetai didelis ir pastovus demesys su jo bustų analizemis, teismais ir asmeninio gyvenimo interpretacijomis. Matyt, jau vien todel, kad būtent jam atiteko ta didele misija per toki trumpa laikotarpi prikelti ta mazą „mirusi” miesteli ir paversti jį placiai zinomu Europoje ir uz jos ribu kurortu su ivairiausiu novatorisku technologiju pramogu irengimais. Taip, istorija ivertins, bet tuo paciu ir istrins visas bereiksmes smulkmenas, palikdama tik apciuopiamas vertybes, tarnaujancias zmonijos labui. Kaip zinia, Petras 1-sis per palyginti trumpa laikotarpi visu simtmeciu paspartino Rusijos atsilikima nuo Vakaru Europos saliu. Jo valdymo metais vyko neregetai inirtinga kova. Neatlaikes intrigu ir persekiojimu, jis, gelbedamas savo gyvybe, buvo priverstas palikti sali. Siekdamas isisavinti to meto pazangiu saliu patirti, surinko savo komanda ir kuri laika dirbo dailide Olandijoje ir Anglijoje. Panaasiai ir musu Lietuvoje ateis ta diena, kai bus uzmirstos bet kokios beprasmiskos apkalbos bei smulkios intrigos ir liks tik eneringu ir gabiausiu neemigravusiu zmoniu akivaizdus ir reiksmingi darbai, palike ryskius pedsakus musu istorijoje…

Parašykite komentarą

Top