Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Augo elektros importas iš Latvijos ir Lenkijos

Augo elektros importas iš Latvijos ir Lenkijos

Gabrielė Klusienė, „Litgrid“ komunikacijos projektų vadovė

Praėjusią savaitę, liepos 24-30 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 37,85 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su ankstesne savaite, kaina buvo 23 proc. aukštesnė, o su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais – 6 proc. mažesnė.

Lietuvoje importuota 85 suvartotos elektros, 34 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 41 proc. elektros – iš trečiųjų šalių ir 17 proc. – iš Lenkijos. Praėjusią savaitę Lietuvoje daugiau gamino Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė ir vietos elektrinės pagamino trečdaliu daugiau elektros nei ankstesnę savaitę.

Estijoje gamyba smuko dešimtadaliu, o Latvijoje tris dienas iš eilės dirbo Rygos antroji šiluminė elektrinė ir bendra gamyba augo 6 proc. Baltijos šalyse 70 proc. elektros buvo pagaminta šiluminėse elektrinėse, 21 proc. – hidroelektrinėse ir 9 proc. – vėjo elektrinėse.

Kaip skelbiama „Nord Pool“ informacinėje sistemoje, po sausumos kabelio remonto „NordBalt“ planuojama įjungti naktį iš rugpjūčio 1-osios į rugpjūčio 2-ąją.

Liepos 24-30 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 29 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 18 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 86 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 16 proc., o Lietuvos kryptimi – 65 proc.

Parašykite komentarą

Top