Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Popiežius Pranciškus padėkojo ugniagesiams, kurie rizikavo savo gyvybėmis, kad išsaugotų katedrą

Popiežius Pranciškus padėkojo ugniagesiams, kurie rizikavo savo gyvybėmis, kad išsaugotų katedrą


Popiežius Pranciškus trečiadienį visos Katalikų bažnyčios vardu padėkojo ugniagesiams, kurie rizikavo savo gyvybėmis, kad išsaugotų katedrą.

„Visa Bažnyčia dėkoja visiems tiems, kurie darė viską, ką galėjo, net rizikuodami savo gyvybėmis, kad išsaugotų Baziliką“, – sakė popiežius. Pontifikas pridūrė, kad jį labai nuliūdino pirmadienį kilęs didžiulis gaisras.

Trečiadienį visose Prancūzijos katedrose 18:50 val. vakaro vietos laiku, kai nuo gaisro kilimo pradžios jau bus praėjusios 48 valandos, skambės varpai.
Šventovė – vienas garsiausių Europos paminklų – buvo statoma Paryžiaus vyskupo Maurice’o de Sully iniciatyva nuo 1163 iki 1345 metų.

XIX amžiuje gotikinė katedra buvo restauruota: sutvarkytos skulptūros, nukentėjusios per Prancūzijos revoliuciją, pastatyta nauja smailė.
Kasmet Victoro Hugo aprašytoje Paryžiaus Dievo Motinos katedroje apsilankydavo apie 13 mln. žmonių. tyrėjai tiria kelias versijas dėl galimų gaisro Paryžiaus Dievo Motinos katedroje priežasčių, tarp kurių yra trumpojo jungimo versija, remdamasis apie tyrimą informuotu šaltiniu trečiadienį pranešė laikraštis „Le Parisien“.

Prancūzijos tyrėjai jau apklausė per 30 žmonių. Pasak bažnyčios darbuotojų, gaisro židinys galėjo būti po smaile, Senos upės pusėje, maždaug trijų metrų aukštyje.

„Viena iš tyrėjų tiriamų versijų yra ta, kad gaisras kilo dėl elektros (instaliacijos) problemų“, – rašė laikraštis.

Šaltinis paaiškino, kad „galėjo įvykti trumpasis jungimas“, ir sakė, kad tyrėjams kyla klausimų dėl „kėlimo mechanizmų“, naudotų vykdant restauravimo darbus.

Pasak laikraščio šaltinių, pirmieji liepsnas pamatė du apsaugos darbuotojai. Juos perspėjo apie 18:15 val. suskambėjusi priešgaisrinė signalizacija, tačiau sistemos nurodė neteisingą gaisro vietą.
Tyrėjai bando nustatyti, ar tai galėjo sutrukdyti greičiau sureaguoti. Darbuotojams radus gaisro židinį, liepsnos jau buvo išplitusios ir jie sako nieko negalėję padaryti.


Antradienį statybos kompanijos „Europe Echafaudage“, dalyvavusios restauruojant katedrą, atstovai pareiškė, kad vykdant šiuos darbus buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų.

„Visos saugumo priemonės ir procedūros buvo vykdomos“, – sakė atstovas Julienas Le Bras, kurį citavo televizija BFM. Būtent jo kompanija buvo atsakinga už pastolių restauravimo darbams įrengimą.

Viena versijų yra, kad pirmadienio gaisras, nuniokojęs Dievo Motinos katedrą, prasidėjo nuo pastolių, įrengtų virš stogo.
Per gaisrą nugriuvo Prancūzijos sostinės simboliu laikomos katedros smailė, įgriuvo stogas.
siandien.info, lrt.lt

Parašykite komentarą

Top