Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Su Mokytojų – Kūrėjų diena, Mielieji Mokytojai“!

„Su Mokytojų – Kūrėjų diena, Mielieji Mokytojai“!

Dianos Nausėdienės sveikinimas mokytojams

Brangieji,

Mokytojos ir Mokytojai,

Jūs budite ties vaiko siela ir formuojate asmenybės gylį ir mastą. Jūsų darbo esmė – ugdyti naujas kartas ant amžinosios išminties pamatų. Jūs esate tie, kurie kultūriškai brandinate ir jungiate visą bendruomenę santarai ir gėriui. Jūs esate tie, kurie nuėjote ilgą kelią, siekdami atsispirti patyčioms mokyklose, kurie nepailsdami saugote padorumo bastioną.

Humanizmas yra vertybė, kuri iš kiekvieno reikalauja ypatingos tvirtybės ir atsparumo. Žmogiškumo tvirtovė yra kuriama iš mūsų, kaip piliečių, pasirinkimų mozaikos. Ji nuolat kinta su kiekvieno iš mūsų asmeniniu atsakymu į klausimus: Kaip aš veikiu? Ką renkuosi? Su kuo noriu būti? Kas esu aš – griovėjas ar kūrėjas?

Humanizmo ir gėrio erdvė didėja ar nyksta mūsų visų valia. Mes visi turime savo balso jėgą. Nuo mūsų sprendimų priklauso, ar pavyks įveikti susipriešinimo spąstus. Tą akimirką, kai susivienysime vardan aukštesnių bendrų tikslų ir atsiremsime vienas į kitą, – pajudėsime pirmyn ir aukštyn. Kiekvienas.

Kartais per daug reikalaujame iš mokytojų. Pasirinkimas kurti įdomią, įvairialypę, naujų kelių atveriančią ateitį priklauso nuo visos visuomenės. Kaip auginsime savo vaikus, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų veiksmų.

Atkakliai stiebtis link gėrio, augti sunkiomis sąlygomis sudėtinga, bet tik taip tobulėjame. Todėl kviečiu klausytis tikrų garsų. Tyliosios Lietuvos žodžių, kurie pakylėja. Tai – Lietuvos laisvės balsas.

Mielieji idealistai, mokslo, žinių ir šviesaus žmogiškumo nešėjai, linkiu Jums išgirsti, kaip auga kiekvieno vaiko siela, supti ją humanizmo delnuose ir matyti, kaip skleidžiasi ir tvirtėja mūsų bendros – kūrybingai veržlios – ateities sparnai.

Tik girdėdami vienas kitą, tik klausydamiesi vienas kito esame vienybėje. Tad linkiu Jums niekada nepristigti meilės artimam savo ir kantraus rūpesčio mūsų augančiai kartai!

Su Mokytojų – Kūrėjų diena, Mielieji Mokytojai!

Iš širdies

Jūsų Diana Nausėdienė

Parašykite komentarą

Top