Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Nepakeičiamas” žemės ūkio ministras vėl išsaugojo savo kėdę

„Nepakeičiamas” žemės ūkio ministras vėl išsaugojo savo kėdę

www.siandien.info; lrs.lt nuotrauka

Seimas, apsvarstęs žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsakymus į Seimo narių grupės interpeliaciją, nusprendė jiems pritarti. Už tai numatantį Seimo nutarimą (projektas Nr. XIVP-2657) balsavo 65 Seimo nariai, prieš – 58, susilaikė 1 parlamentaras.

Teikdami interpeliaciją žemės ūkio ministrui parlamentarai pareikalavo atsakyti į vieną klausimą, kuris, pasak jų, pateiktas atsižvelgiant į pieno gamintojų protestus dėl labai mažų pieno supirkimo kainų, Žemės ūkio ministerijoje ir pavaldžiose įstaigose vyraujantį chaosą: „Koks yra protesto akcijos terminas, kuriam suėjus jūs paliktumėte žemės ūkio ministro pareigas?“

Tuo tarpu žemės ūkio ministras atsakyme Seimo nariams teigia jaučiantis pareigą likti ministru ir tęsti pradėtus svarbius darbus, kuriančius pokytį žemės ūkio sektoriuje.

39 Seimo narių teikiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui K. Navickui Seimo posėdyje pristatė Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika.

Pasak opozicijos atstovo, viskas prasidėjo nuo pieno krizės, kuri vis dar tęsiasi ir jokių sprendimų nėra. „Karvių, ūkių skaičius mažėja, vidutiniai ir stiprūs ūkiai netgi užsidarinėja, karvių skaičius sumažėjo apie 20 tūkst. per dvejus metus. Tai yra didžiulis smūgis visam žemės ūkio sektoriui, visiems kaimo žmonėms, kurie užsiima žemės ūkiu“, − sakė K. Mažeika. Jis tvirtino, kad nerimą kelia ir ekologinių ūkių mažėjimas, įstrigęs ūkininkų pasėlių deklaravimo procesas.

„Procesas nevyksta ne tik dėl techninių kliūčių, tačiau ir dėl tų sprendimų, kurie vyksta, galima pasakyti, naktimis. Ir jeigu nuvyktumėte į bet kurį Lietuvos žemės ūkio skyrių, kur specialistai padeda žmonėms deklaruoti pasėlius, jūs išgirsite tą patį, kad nė vienas žmogus šiandien negali deklaruoti pasėlių“, − kalbėjo Seimo Demokratų frakcijos narys, įvardijęs šią situaciją kritine.

Atsakydamas į interpeliacijos klausimus žemės ūkio ministras K. Navickas pažymėjo, kad pasėlių deklaravimo procese neįvyko neplanuotų dalykų.

Parašykite komentarą

Top