Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > JK premjerė traukiasi iš posto – L. Truss tapo trumpiausiai dirbusia vyriausybės vadove šalies istorijoje

JK premjerė traukiasi iš posto – L. Truss tapo trumpiausiai dirbusia vyriausybės vadove šalies istorijoje

www.siandien.info

Traukiasi JK premjerė Liz Truss. Apie tai praneša BBC. Pareigose ji išbuvo vos 45 dienas. L. Truss taps trumpiausiai dirbusia vyriausybės vadove šalies istorijoje. Antrasis trumpiausiai JK premjeru dirbęs asmuo buvo George’as Canningas, dirbęs 119 dienų, bet 1827-aisiais miręs.

AP nuotr.

L. Truss sako, kad negali įgyvendinti mandato, dėl kurio ją išrinko torių nariai, ir atsistatydina. L. Truss anksčiau ketvirtadienį susitiko su įtakingo konservatorių parlamentarų 1922-ųjų komiteto pirmininku Grahamu Brady. Jie sutarė, kad per kitą savaitę bus surengti lyderio rinkimai, ir pridūrė, kad ji liks ministre pirmininke, kol bus išrinktas jos įpėdinis.

Įstatymų leidėjų maištas prieš L. Truss, pradėjusią dirbti vos prieš pusantro mėnesio, kilo po to, kai ji buvo priversta atšaukti katastrofiškus mokesčių mažinimo planus, sukėlusius chaosą rinkose, šaliai ir taip išgyvenant sunkią pragyvenimo krizę. Nauji raginimai trauktis pasigirdo kitą dieną po L. Truss vidaus reikalų sekretorės Suellos Braverman pasitraukimo. Dingstis buvo tai, kad ji panaudojo savo asmeninį elektroninį paštą oficialiam dokumentui išsiųsti, tačiau pasitraukdama ji sukritikavo L. Truss.  

Pusantro mėnesio dirbusi S. Braverman yra antras šį mėnesį pasitraukęs vyriausybės narys. Kilus triukšmui dėl mokesčių mažinimo, L. Truss atleido iždo kanclerį, savo artimą sąjungininką Kwasi Kwartengą ir pakeitė jį Jeremy Huntu. Šis iškart atšaukė beveik visus planus dėl mokestinių priemonių.

Parašykite komentarą

Top