Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Buvęs premjeras: „Dabar palankus metas inicijuoti laikrodžių sukinėjimo atšaukimą“

Buvęs premjeras: „Dabar palankus metas inicijuoti laikrodžių sukinėjimo atšaukimą“

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus manymu, dabar palankus metas Lietuvai inicijuoti Europos Parlamento ir Europos Sąjungos Tarybos direktyvos dėl vasaros laiko pakeitimą.

„Nors vasaros laiko poveikio analizė Lietuvoje parodė, kad laiko keitimas į vasaros ir žiemos žmonių sveikatai neturi reikšmingo poveikio, tačiau akivaizdu, kad tai erzina daugelį gyventojų ir sudaro jiems tam tikrų nepatogumų.

„Vilmorus“ šiemet atlikta apklausa parodė, kad beveik 80 proc. šalies gyventojų nepritaria laiko keitimui. Negalime ignoruoti žmonių nuomonės – tai taip pat svarus argumentas Vyriausybei kreipiantis į Europos Komisiją atšaukti laikrodžių sukinėjimą Lietuvoje“, – sako Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Pasak buvusio premjero, ankstesnė Vyriausybė nagrinėjo šį klausimą ir yra atlikusi vasaros laiko įvedimo poveikio Lietuvoje analizę. Tačiau Užsienio reikalų ministerijos atlikta Europos Sąjungos valstybių narių apklausa tuomet parodė, kad kitos šalys neketina prisidėti prie Lietuvos kreipimosi į Europos Komisiją dėl direktyvos pakeitimo.

Ši apklausa vyko prieš keletą metų, tačiau pastaruoju metu požiūris keičiasi. Suomija ir Lenkija neseniai ėmėsi konkrečių teisinių veiksmų, kad būtų atsisakyta laikrodžių sukinėjimo. Taigi kai kurios šalys žengė žingsnius link laikų keitimo atšaukimo.

„Lietuva turėtų išnaudoti susidariusią situaciją ir pareikšti savo poziciją. Reikėtų dar kartą pabandyti surinkti Europos Sąjungos šalių narių nuomones ir priklausomai nuo vyraujančios pozicijos (panaikinti direktyvą arba ją pakeisti leidžiant šalims narėms individualiai apsispręsti) kreiptis į Europos Komisiją su atitinkamu pasiūlymu“, – sako A. Butkevičius.

Direktyva 2000/84/EB dėl vasaros laiko susitarimų buvo priimta 2001 metais siekiant sklandaus Europos Sąjungos vidaus rinkos (transporto, ryšių, pramonės sektorių) veikimo. Nuo 2002 metų ji reglamentuoja tikslią vasaros laiko pradžią ir pabaigą Europos Sąjungos valstybėse narėse. Šiuo metu direktyvos galiojimas pratęstas neribotam laikui.
verslaspolitika.lt ir lrs.lt inf.

Parašykite komentarą

Top