Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Ką siūlo Vyriausybė

Ką siūlo Vyriausybė

Aplinkos ministerijos ir toliau tvirtina, kad  siūlomos pertvarkos tikslas – nauda miškui ir valstybei. Pertvarkos naudą pirmiausia pajustų miškuose dirbantys specialistai. Jiems būtų garantuotas orus atlygis už darbą. Mažiausiai uždirbančių atlyginimai bus gerokai padidinti, o tas pačias funkcijas vykdančių darbuotojų atlyginimų skirtumai skirtingose urėdijose – panaikinti.

Miškų ūkio valdymą numatoma pertvarkyti socialiai atsakingai ir nuosekliai – etapais. Valdymo konsolidavimas prasidėtų 2018 m. sausio 1 d. ir truktų visus metus. Aplinkos ministerijos parengtose pertvarkos gairėse numatyti ne tik labai aiškūs siekiai, bet ir priemonės jiems įgyvendinti.

Vietoje dabartinių 42 miškų urėdijų, Valstybinio miškotvarkos instituto ir Generalinės miškų urėdijos būtų įsteigta valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“ su 25 regioniniais padaliniais (urėdijomis). Todėl, sumažėjus valdymo kaštams, kasmet būtų sutaupoma po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Vieninga informacinė sistema ir investicijų politika leistų racionaliausiai panaudoti miškų ūkio techniką ir miškų infrastruktūrą.

Anot ministerijos. pertvarkos naudą pajustų ir medienos apdirbimo įmonės. Patobulinus prekybą apvaliąja mediena, jos geriau apsirūpintų žaliava, būtų „amortizuojami“ medienos kainų svyravimai rinkoje.

Įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“ veiktų teritoriniu pagrindu. Ją sudarytų regioniniai padaliniai – miškų urėdijos su girininkijomis. Visos dabartinės girininkijos būtų ne tik išsaugotos, bet ir stiprinamos. Girininkija liks, nors ir smulkiausia, bet pagrindinė miškų ūkio grandis. Bus išsaugoti ir miškuose dirbantys specialistai (girininkai, jų pavaduotojai, medelynų ir kt. darbuotojai), daugiau dėmesio skiriant gamtosauginėms ir socialinėms miškų funkcijoms.

,,„Lietuvos valstybinių miškų“ centrą numatoma įkurti ne Vilniuje, o pasirinktame regione. Todėl bus sukurta iki 200 darbo vietų tame regione”, – teigiama ministerijos pranešime.

verslaspolitika.lt

 

 

Parašykite komentarą

Top