Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Demokratijos viršūnių susitikimas

Demokratijos viršūnių susitikimas

Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidento Joe Bideno inicijuojamame Demokratijos viršūnių susitikime.

Ketvirtadienį Prezidentas kreipėsi į viršūnių susitikimo dalyvius. Savo kalboje šalies vadovas pabrėžė, kad demokratijos puoselėjimas, jos atsparumo stiprinimas ypač svarbus dabartiniame geopolitiniame kontekste.

lrp.lt nuotr.

„Esame naujų geopolitinių, technologinių ir ekonominių iššūkių demokratijai liudininkai. Tai reiškia, kad turime labiau nei bet kada demonstruoti ryžtą ir išmintį, kad apgintume demokratijos vertybes ir neleistume destruktyvioms jėgoms jų kvestionuoti“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos vadovas pabrėžė, kad Lietuva žino laisvės ir demokratijos kainą, pati išsivadavusi iš autokratiškos SSSR ir sukūrusi suverenią, demokratinėmis vertybėmis grįstą valstybę. Šalies vadovo teigimu, turime įprasminti praeities pamokas ir dėti visas pastangas demokratijai stiprinti.

Šalies vadovas akcentavo, kad norint užkirsti kelią autoritarinių režimų veiklai ir įtakai būtina ginti žodžio laisvę, puoselėti žmogaus teises ir kovoti su korupcija, griaunančia demokratijos institucijas.

JAV Prezidento organizuojamas Demokratijos viršūnių susitikimas vyksta gruodžio 9–10 dienomis. Susitikime dalyvauja per 100 pasaulio valstybių lyderių, tarptautinių organizacijų, taip pat nevyriausybinio sektoriaus ir pilietinės visuomenės atstovai. Pagrindinės viršūnių susitikimo temos – demokratijos stiprinimas ir pasipriešinimas autoritarizmui, kova su korupcija, žmogaus teisių užtikrinimas.

Penktadienį Prezidentas dalyvaus Demokratijos viršūnių susitikimo diskusijoje „Demokratijos stiprinimas ir pasipriešinimas autoritarizmui“.

Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

Top