Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Dievas, šalis ir šeima“: G. Meloni taps pirmąja moterimi Italijos ministrės pirmininkės poste

„Dievas, šalis ir šeima“: G. Meloni taps pirmąja moterimi Italijos ministrės pirmininkės poste

www.siandien.info

Italijoje rinkimus laimėjo dešiniųjų partija „Italijos broliai“ (it. Fratelli d’Italia) ir jų lyderė Giorgia Meloni

Pirmoje kalboje po pergalės rinkimuose G. Meloni pažadėjo atstovauti visus italus ir ieškoti, kas jungia, tautą, o ne ją skiria., pasak jos, akivaizdu, jog Italijos žmonės apsisprendė norintys turėti centro dešiniųjų vyriausybę, kurią vestų „Italijos brolių“ partija.

AP nuotr.

G. Meloni, kurios rinkimų kampanijos šūkis buvo „Dievas, šalis ir šeima“, turi tapti pirmąja moterimi šalies ministrės pirmininkės poste ir vadovauti labiausiai į politinio spektro dešinę nutolusiai italų vyriausybei nuo Antrojo pasaulinio karo.

Vis dėlto naujos vyriausybės formavimo procesas galėtų užtrukti ne vieną savaitę. „Jei esame pašaukti valdyti šią šalį, darysime tai dėl visų italų… siekdami suvienyti žmones, stiprinti tai, kas juos vienija, o ne tai, kas skiria”, – sakė 45 metų G. Meloni ir stengėsi nuraminti tuos, kas nerimauja dėl jos menkos patirties ir radikalios praeities.

AP nuotr.

 G. Meloni teigimu, rinkėjai „aiškiai“ pritarė tam, kad jos partija vadovautų dešiniojo sparno valdančiajai koalicijai.

Jos koalicijos sąjungininkai – Matteo Salvini (Matėjo Salvinio) kraštutinių dešiniųjų „Lyga“ (it. Lega) ir ekspremjero Silvio Berlusconi (Silvijaus Berluskonio) „Pirmyn, Italija“ (it. Forza Italia) – per rinkimus atsiliko nuo „Italijos brolių“, bet drauge šios jėgos turėtų laimėti maždaug 43 proc. balsų.. Rinkėjų aktyvumas buvo  – maždaug 64 procentai. Tai devyniais procentiniais punktais mažiau nei per praėjusius rinkimus 2018 metais.

G. Meloni, būsima Italijos premjerė:

„Man atimta teisė save vadinti itale, krikščione, moterimi, motina. Nes, aš privalau būti pilietis x, lytis x, tėvas 1, tėvas 2, aš turiu būti skaičius. O kadangi aš tik skaičius, aš nebeturiu asmenybės ir šaknų, tampu tobulu vergu finansinių spekuliantų valdžioje, ideali vartotoja..

Mes norime apginti žmogiškąsias vertybes. Kiekvieną žmogų.

Patinka kam nors tai ar ne, tai yra – šventa. Mes tai ginsime. Mes apginsime Dievą, šalį ir šeimą. Tai dalykai, kurie labiausiai erzina tuos žmones. Mes tai padarysime, kad apgintume savo laisvę. Nes mes niekada nebūsime vergais ir paprasčiausiais vartotojais visiškoje priklausomybėje nuo finansinių spekuliantų. Štai apie ką yra mūsų misija. Štai kodėl aš šiandien atėjau čia.”

Parašykite komentarą

Top