Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prezidentas ir 7 ministrai – į Ukrainą

Prezidentas ir 7 ministrai – į Ukrainą

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė išvyko oficialaus vizito į Ukrainą. Paskutinį kartą Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis su sutuoktine Lietuvoje lankėsi 2019 m. lapkričio mėnesį.

Ukrainoje Lietuvos Prezidentas skirs dėmesio ekonominei diplomatijai: dalyvaus smulkiojo ir vidutinio verslo forume „Ukraine 30“ bei šeštajame Ukrainos ir Lietuvos ekonomikos forume.

Prezidentas vizito metu susitiks su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu, su kuriuo kartu pirmininkaus dvišalei Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybai, taip pat su Rados Pirmininku Dmytro Razumkovu. Ukrainos Parlamente numatytas Lietuvos Prezidento kreipimasis į Ukrainos politinius lyderius ir šalies gyventojus.

Prezidentų tarybos metu Prezidentai pasirašys bendrą deklaraciją dėl Ukrainos europinės perspektyvos, o juos lydintys ministrai – dvišalius susitarimus dėl bendradarbiavimo energetikos, susisiekimo, socialinės politikos ir kultūrinio bendradarbiavimo srityse.

Prezidentas pagerbs žuvusiuosius už Ukrainą: padės gėlių prie Nežinomo kareivio kapo, pagerbs 1932–1933 m. Holodomoro ir Maidano aukas.

Šalies vadovas susitiks su karinę misiją Ukrainoje atliekančiais Lietuvos kariais, Ukrainos kariais, dalyvavusiais fronte, Lietuvos bendruomenės atstovais Ukrainoje.

Kartu su šalies vadovu į 13-ąjį Prezidentų tarybos posėdį vyksta septyni ministrai: krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kultūros ministras Simonas Kairys, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, susisiekimo ministras Marius Skuodis, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, energetikos ministras Dainius Kreivys, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Pirmajai poniai Dianai Nausėdienei Ukrainoje numatyta atskira kultūrinė programa. Pirmoji ponia atidarys Baltistikos centrą Taraso Ševčenkos universitete, lankysis Sofijos sobore, Kijevo Pečorų lauroje.

Vizito programoje numatytas Prezidento susitikimas su Ukrainos stačiatikių bažnyčios metropolitu Epifanijumi.

Parašykite komentarą

Top