Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gegužės 12-ąją – Respublikos Prezidento rinkimai ir du referendumai

Gegužės 12-ąją – Respublikos Prezidento rinkimai ir du referendumai


Gegužės 12 d. 7 val. Lietuvos Respublikoje 1 972 rinkimų apylinkių atvėrė duris rinkėjams.

2 479 668 rinkėjai šiandien renka tiesioginiuose rinkimuose Respublikos Prezidentą ir išsako savo nuomonę dėl referendumais teikiamų Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų.

Rinkimų dienos rytas prasidėjo ramiai, be nesklandumų. Iki 10 val. ryto (Lietuvoje ir užsienyje) rinkimų apylinkes jau aplankė 7,26 proc. rinkėjų.

Aktyviausiai rinkėjai balsuoja Neringos (36,27, Ignalinos rajono (24,92) ir Birštono (22,78 proc.) savivaldybių rinkėjai.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kviečia rinkėjus norinčius pasitikrinti, ar yra įrašyti į rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus, naudotis informaciniu telefono numeriu 1855, informacinė paslauga veikia kasdien iki š. m. gegužės 26 dienos nuo 7.00 iki 20.00 valandos, bei programėle „Rinkimai”.
Primename, kad Respublikos Prezidento rinkimuose balsuoti galima bet kurioje Lietuvos apylinkėje, balsuojant ne savo rinkimų apylinkėje gali tekti palaukti, kol bus susisiekta su Jūsų rinkimų apylinke ir patikrinta ar joje nebalsavote.

Rinkimų dieną VRK ragina rinkėjus būti budriais, pastebėjus galimus teisės aktų pažeidimus, apie juos pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112, trumpuoju VRK informaciniu telefono numeriu 1855 arba Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu rinkim@vrk.lt.

siandien.info, vrk.lt

Parašykite komentarą

Top