Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Gintautas Kniukšta. Medžioklė su lankais.

Gintautas Kniukšta. Medžioklė su lankais.

Gintautas KNIUKŠTA

Medžioklė su lankais. Kas nori sugrąžinti šią iškrypėlišką ir barbarišką žvėrių žudymo pramogą?

Sunku patikėti, bet tokią idėją kadencijai baigiantis nori prastumti vyriausiasis šalies gamtosaugininkas – aplinkos ministras ir Seimo narys Kęstutis Mažeika. Rytoj premjeras pažadėjo susitikti su ministru ir prie keturių akių aptarti, kaip veikti toliau, nes visuomenėje kyla didžiulis nepasitenkinimas.

Ar jūs tikite, kad S. Skvernelis nežinojo, ką sumanė šis gamtą turintis saugotis ministras?

Žmonės dar nepamiršo, kad per vieną dieną, to paties Skvernelio iniciatyva, buvo priimti Miškų įstatymo pakeitimai. Jie atvėrė kelią chaotiškai miškų reformai, išvarė iš darbo tūkstantį žmonių, suvešėjo kaip niekad miškų kirtimai, o galiausiai Sąjūdžio už Lietuvos miškus iniciatyva, ši reforma buvo pripažinta neteisėta.

Kirtimo normą šešiais procentais ši Vyriausybė padidino per dvidešimt penkias sekundes. Kur buvo aplinkos ministras? Atostogose. O sugrįžęs iš jų kraipė galvą: girdi, aš nieko nežinojau…


Neseniai Generalinė prokuratūra išaiškino kaip ministras Mažeika organizavo konkursą Valstybinės miškų urėdijos vadovo pareigoms užimti.

Organizavo neteisėtai, pažeisdamas teisės aktus. Vyriausybės vadovas, Seimo nariai, atliekantys parlamentinę kontrolę, turėjo iš karto reaguoti į šį Generalinės prokuratūros pranešimą ir panaikinti konkurso rezultatus, tačiau visi tylėjo, nes prokuratūra nesikreipė į teismą, girdi, gali būti daug triukšmo, o tai gali sutrikdyti urėdijos veiklą.

Tai kokioje valstybėje čia mes gyvename ? Teisinėje? Demokratinėje? Jeigu net konkursas, į vieną svarbiausių valstybės postų rengiamas pažeidžiant įstatymus, tai ką reiškia šitam ministrui prastumti sprendimą dėl medžioklės su lankais?


Ką dar turėtų „nuveikti“ šitas ministras, kad pagaliau atsibustų tie, kurie turi kontroliuoti jo veiklą? Kad Mažeika nuvažiuotų kur nors į draustinį ir viešai pašaudytų su lankais? Juk skandalų dėl Punios šilo išsaugojimo ar „Grigeo“ padarytų nusikaltimų gamtai vis dar maža…

Pažiūrėkite į šias nuotraukas. Šie mieli žvėreliai uždaryti Dubingių žirgyno teritorijoje, juos saugo žmogus, todėl galim būti ramūs, kad Mažeika jų iš lankų nenušaus.

Tačiau jeigu bus įteisinta ši barbariška ir iškrypėliška medžioklė ar gamta žmogui atleis, kai bus žudomi jos vaikai, neretai pasmerkti mirti ilgose kančiose..

Parašykite komentarą

Top