Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Karalius Karolis III turi sąsajų su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste

Karalius Karolis III turi sąsajų su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su sutuoktine šeštadienį Londone, Vestminsterio abatijoje, dalyvavo Karaliaus Karolio III ir Karalienės Kamilos karūnavimo ceremonijoje. Į karūnavimo iškilmes atvyko valstybių vadovai ir karališkųjų šeimų atstovai iš viso pasaulio.

www.lrp.lt nuotr.

„Britų karališkoji šeima visada buvo stabilumo simbolis tarptautinėje politikoje, išsiskiriantis tvirtu vertybiniu pamatu. Tikiu, kad Karalius Karolis III, kaip ir velionė Karalienė Elžbieta II, sieks puoselėti ryšius su Lietuva, o mūsų šalys ir toliau sėkmingai bendradarbiaus įveikdamos transatlantinei erdvei kylančius saugumo iššūkius ir grėsmes“, – sakė Lietuvos vadovas.

Po karūnavimo ceremonijos Londone Prezidentas teigė, kad Lietuva ir Jungtinė Karalystė yra ne tik patikimos sąjungininkės, bet ir šalys bendramintės, kurias vienija tos pačios vertybės, pagarba laisvei ir demokratijai. Pasak šalies vadovo, Lietuva ir Jungtinė Karalystė puoselėja puikius dvišalius ryšius saugumo ir gynybos srityse ir yra suinteresuotos ateityje plėsti bendradarbiavimą.

Karalius Karolis III turi sąsajų su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste. Karalius yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio (1427–1492), kurio duktė Sofija nutekėjo į Brandenburgą ir įsiliejo į Hohencolernų (Hohenzollern) dinastiją, palikuonis.

Parašykite komentarą

Top