Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Gediminas Merkys. Lietuvos žvėrelių nelieskite. Gražiai prašau

Gediminas Merkys. Lietuvos žvėrelių nelieskite. Gražiai prašau

Gediminas Merkys. Nejaugi mūsų aplinkos ministras hitlerininkas?

Kalbėsime apie Lietuvos žvėrelių medžioklės lankais įteisinimą.

Čia, pasirodo, mūsų aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos iniciatyva. Būtent jo parašas po, galima sakyti, sadistiniu teisės aktu. Pagal turimus formalius diplomus, Kęstutis išsilavinęs. 2012 m. apgynė daktaro disertaciją veterinarinės medicinos srityje.

Disertacijos pavadinimas įspūdingas, netgi egzotiškas: „Veislinių kuilių sėklidžių ir priedinių lytinių liaukų morfologiniai ir morfometriniai tyrimai“.

Nedaug dabar Seime ir Vyriausybėje mokslo daktarų. Sąjūdžio laikai praėjo, tada valdžios struktūrose mokslo moterų ir mokslo vyrų pilna buvo. Užtat ir atlaikėme blokadą, atgimstančios valstybės pamatai buvo padėti. Dabartiniai valdžiažmogiai, panašu, tuos pamatus klibina.

Pasveikintume ir veterinarijos daktarą K. Mažeiką, tik liežuvis neapsiverčia.

Gaila, daktaratas tikrojo išsilavinimo šį kartą nepridėjo. Nesistebėkime, net du Juozukai – Gebelsas ir Mengelė – taip pat mokslų daktarais buvo. Vienas filosofijos, kitas medicinos. Akivaizdu, kad kelerius metus užtrukęs kuilių sėklidžių mėsinėjimas veterinarinėje laboratorijoje humanistinės pasaulėžiūros susiformuoti tą sykį jaunuoliui nepadėjo. Gal ir nervams tas darbas su skalpeliu mažumėlę pakenkė.

Veterinarijos daktarui kažkodėl norisi išvysti konvulsijose strėlės pervertą stirnelę. Kitaip veterinarijos daktaras ir jo draugai medžiotojai sielos ramybės neatgaus. Užtat stirnelę pervėrus, iškart kilni nirvanos būsena ir sielą, ir kūną aplanko… Be šito – niekaip.

Dėl to ir įsakymą apie medžioklę lankais daktaras Mažeika pasirašė. Juk žinojo, kad visuomenėje kils net ne kritikos, bet visuotinio pasibjaurėjimo reakcija. Juk rinkimai čia pat, ir Saulius su Ramūnu bars, bet žinote, aistra begalinė…

Prie ko čia Hitleris ir hitlerininkai? Paaiškinu detaliai. Bent keli Adolfui artimi žmonės – jo sekretorė mašinininkė ir vyriausiasis reicho architektas – paliko mums labai išsamius atsiminimus apie asmeninius potyrius, bendraujant su blogio genijumi. Hitleris buvo absoliutus vegetaras. Berghofo rezidencijoje Oberzalzberge svečiams dažnai patiekdavo žvėrienos.

Adolfas būtinai pasileisdavo ilga tirada apie tai, koks niekingas, tikro vyro nevertas užsiėmimas yra medžioklė. Pilvotas diedas, toks kaip H. Geringas, apsikarsto galingais šautuvais su optiniu taikikliu ir šaudo bejėgius žvėrelius. Hitleris ragino medžioti taip, kaip senovėje germanai miškuose medžiojo, tik lanku ir ietimi.

Idant žmogus ir žvėris lygiaverčiais partneriais būtų. Panašu, kad Adolfas ir Kęstutis – abu bemaž viena idėjine kryptimi žiūri. Raskite skirtumą pasaulėžiūroje. Paradoksali, pribloškianti vertybių ir pažiūrų giminystė.
reklama

Iš ilgalaikės perspektyvos vertinant, sadistiniais sprendimais mažeikos ir karbauskininkai tik priartina laiką, kai visuomenė pareikalaus Lietuvoje VISIŠKAI uždrausti bet kokią pramoginę medžioklę. Netgi už labai didelius pinigus.

Liks tik profesionalus populiacijos reguliavimas. Procedūrą atliks specialistai, kurių darbo sutartyje tokia prievolė ir darbo pobūdis bus įrašyti. Jokio malonumo. Tik instrukcijų vykdymas pagal mokslininkų ir gamtosaugininkų instrukcijas. Taip ateityje bus. Tiesiog 21 a. visuomenė netoleruos „kaifo“ iš laukinių žvėrelių žudymo. Visuotinis pramoginės medžioklės uždraudimas ir taip vėluoja.

Normalioje vakarietiškoje šalyje ministras K. Mažeika būtų atstatydintas per kelias dienas. Su vilko bilietu, be šansų kada nors sugrįžti į politiką. Esmę pažįstame dėl palyginimo.

Nuotrauka šalia komercinėje medžioklėje nudobto Afrikos dramblio Ispanijos karaliui Ch. Karlosui kainavo didesnius reputacijos nuostolius nei istorijos apie šimtus jo sugulovių… Veltui po to monarchas tautos ir piliečių už tas medžiokles atsiprašinėjo. Buvo priverstas perleisti karūną sūnui.

Seimo nariui K. Mažeikai turėtų būti pradėta apkalta. LR Konstitucijos 5 straipsnis teigia: „Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms.“ Ministras ir Seimo narys K. Mažeika patarnavo siaurai, egoistinei, galima sakyti, iš dalies sadistinei, interesų grupei.

Manytina, šiurkščiai pažeidė ne tik Konstituciją, bet ir LR Teisėkūros pagrindų įstatymą. Bet kurį įstatymo ar teisės akto leidėją minėtas įstatymas imperatyviai įpareigoja svarstyti įstatymo alternatyvas, įvertinti galimas neigiamas pasekmes, išklausyti įvairias interesų grupes, palikti viešam projekto svarstymui, pagal jo visuomeninę svarbą, pakankamai laiko.

Dėl nepritarimo medžioklei su lankais ir pan. visuomenė neseniai jau buvo surinkusi 60 tūkst. parašų. Valstiečių ministras ir Seimo narys K. Mažeika pasišluostė ir į Konstituciją, ir į minėtą Teisėkūros pagrindų įstatymą.
Nėra blogo, kas neišeitų į gera.

K. Mažeika parengė Lietuvai – mums visiems – puikų „medžioklės su lankais“ testą. Netrukus S. Skvernelis ir R. Karbauskis laikys egzaminą, kartu bus testas ir Lietuvos demokratijai.

Neatmestina, jog veterinarijos daktaras skubiai paliks postus ir politiką, grįš į veterinarijos laboratoriją paršo organų mėsinėti. Labai tikėtina, kad sadistinį ir rinkėjus piktinantį įsakymą apie medžioklę lankais valdantieji demonstratyviai atšauks, o daugybę kartų beviltiškai susimovusį ministrą lengvai pabars.

Testo interpretacija tokiu atveju aiški – dabartinė valdžia mėsinėja mūsų valstybę ir mūsų demokratiją, nelyginat kuilio sėklidę. O mes patys esame mužikai ir kumečiai valstybėje, kuri apsimeta europietiška, demokratiška, bet tokia nelabai dar yra.

Sakoma, gražiai prašyti galima visko. Tai štai – aš labai gražiai prašau, mielasis, gerbiamasis Ramūnai Karbauski! Leiskite savo partijos bičiuliui, politiniam bendražygiui ir valstiečių ministrui Kęstučiui pamedžioti lankais, patenkinti aistrą Jūsų privačioje valdoje. Tame garsiame elnių aptvare, kuris įrengtas Jūsų fazendoje ant Kauno Marių kranto, prie Meilės įlankos. Lietuvos žvėrelių nelieskite. Gražiai prašau.

Profesorius Gedminas Merkys yra Vytauto Didžiojo universiteto vyriausias mokslo darbuotojas

alfa.lt

Parašykite komentarą

Top