Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Gintautas Kniukšta. Stabdykime nevaldomą Lietuvos miškų išpardavimą užsienio kompanijoms

Gintautas Kniukšta. Stabdykime nevaldomą Lietuvos miškų išpardavimą užsienio kompanijoms


Gintautas KNIUKŠTA
Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pirmininkas

Rytoj Seimas svarstys miškų įsigijimo ribojimo įstatymo pataisas, kad ūkio subjektai negalėtų įsigyti daugiau kaip 1,5 tūkst. ha miško.

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ kreipiasi į Seimo narius ir prašo pritarti šio įstatymo projektui.Užsienio kompanijos masiškai supirkinėja Lietuvos miškus, jų valdomi plotai grėsmingai didėja ir jau viršija dešimtis tūkstančių hektarų.

Didžiuliai miškų plotai koncentruojami grupės asmenų rankose, taip sudarant sąlygas grupės subjektų dominavimui, pažeidžiant kitų miškų ūkio rinkos dalyvių interesus.Sąjūdis ,, Už Lietuvos miškus“ daug kartų kreipėsi į Seimą, Vyriausybę, Prezidentę, kad Lietuvos žmones neramina nevaldomas Lietuvos miškų išpardavimas užsienio korporacijoms, investiciniams fondams bei kitiems užsienio subjektams.

Stebina Vyriausybės, o ypač Aplinkos ministerijos vadovų aplaidumas ir neveiklumas laiku neinicijuojant būtinų teisės aktų pataisų, kurios užkirstų kelią nevaldomam Lietuvos miškų išpardavimui, nes
Lietuvos Respublikos miškų įstatymas nenumato jokių įsigyjamų miškų ploto apribojimų, kai tuo tarpu Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas numato, kad asmuo, ar susiję asmenys gali įsigyti tiek žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jiems priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įsigytos žemės ūkio paskirties žemės plotas nebūtų didesnis kaip 500 ha.

Esant dabartiniam teisiniam reguliavimui vienas, ar keli subjektai gali supirkti visus (išskyrus valstybinės reikšmės) Lietuvos miškus.

Apie 880 tūkst. ha miškų gali būti sukoncentruota vieno ar keleto stambių miškų valdytojų rankose, taip sukuriant dominuojančią padėtį miškų ūkio sektoriuje. Pažymėtina, kad nekontroliuojamas užsienio subjektų akcijų perleidimas, taip pat gali būti grėsmingas Lietuvos nacionaliniam saugumui .

Šiuo metu didžiausia privačių miškų valdytoja Lietuvoje – Švedijos baldų gamintoja „Ikea“ valdo daugiau kaip 20 tūkst. ha. šalies miškų.

Parašykite komentarą

Top