Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Į Briuselį – pasidalinti įžvalgomis

Į Briuselį – pasidalinti įžvalgomis


Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas ir Europos reikalų komiteto narys Jonas Jarutis vyko į Briuselį, į Europolo Jungtinės parlamentinės kontrolės grupės posėdį, taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos nuolatine atstove Europos Sąjungoje Jovita Neliupšiene. Su ambasadore buvo aptarti itin aktualūs naujos finansinės perspektyvos, „Brexit“ klausimai, pasidalinta įžvalgomis dėl naujos Europos Komisijos sudėties.

Europos Parlamente vykęs Europolo JPKG, atliekančios Europolo veikos parlamentinę priežiūrą, posėdis, buvo jau penktasis šio nacionalinių parlamentų kartu su Europos Parlamentu vykdomos bendros veiklos formato renginys.

Posėdžio metu Europolo ir Europolo valdybos veiklos ataskaitas pristatė ir į parlamentarų klausimus atsakė Europolo vykdomoji direktorė Katerina de Bol (Catherine De Bolle) ir Europolo valdybos pirmininkas Andrei Linta, Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnas Voicechas Vieviorovskis (Wojciech Wiewiórowski) ir Europolo bendradarbiavimo valdybos pirmininkas Fransua Pelegrinis (Francois Pellegrini).

Iššūkiai ir aktualijos kovojant su įvairių formų nusikalstamumu aptarti su ES Tarybai pirmininkaujančios Suomijos vidaus reikalų ministre Maria Ohisalo ir kitais pareigūnais.

Susitikimo dalyviai priėmė kompromisinį sprendimą dėlDanijos parlamento atstovų dalyvavimo Europolo JPKG apimties klausimo, t. y. atsižvelgiant į tai, kad Danija nėra Europolo narė, sutarta dėl šios valstybės parlamento atstovų dalyvavimo JPKG su tam tikromis išlygomis.

Kitas JPKG susitikimas numatomas 2020 m. kovo 22–23 d. Zagrebe (Kroatijoje).

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top