Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Kraupus vaizdo įrašas: iš mamos atėmė klykiantį vaiką

Kraupus vaizdo įrašas: iš mamos atėmė klykiantį vaiką

www.siandien.info

Socialiniuose tinkluose žaibiškai išplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota vienos šeimos drama. Vaizdo įrašas greičiausiai darytas prieš kelis mėnesius, o šeima tarnyboms buvo žinoma jau anksčiau. Esą vaiko tėvai skyrėsi, o berniuko mama nesilaikė teismo sprendimo ir nedavė vaiko tėvui.

Įraše matoma, kaip Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistės su policijos pagalba bando iš mamos paimti mažametį sūnų, tačiau šis įnirtingai priešinasi.  Stop kadras.

Beveik 9 minučių trukmės vaizdo įraše matoma, kaip vaiko teisių gynėjai bando paimti vaiką iš motinos, tačiau šis bando tam priešintis – apsikabina mamos kaklą, verkia, klykia, griūna ant grindų. „Gelbėkit! Mamyte“, – šaukė berniukas. „Aš mirsiu“, – verkė vaikas. „Nemirsi. (…) Tavo mamytė niekur nedings“, – jam atsakė vaiko teisių specialistė.

Berniukui atsisakius eiti su vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojomis, viena iš jų bandė vaiką ir nešti. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė portalui lrytas.lt atsiųstame atsakyme teigė, kad viešojoje erdvėje pasirodžiusiame vaizdo įraše užfiksuotas ypatingai sudėtingas procesas, kurį tenka įgyvendinti vaiko teisių gynėjams – vykdant teismo sprendimą dėl būtinybės apsaugoti vaiką ir paimti jį iš šeimos bei perkelti į saugią aplinką.

„Reikėtų paminėti, kad mama su vaiku jau kurį laiką slapstėsi, ėmėsi visų veiksmų, kad vaikas nebūtų sugrąžintas tėvui, su kuriuo buvo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta. Per tą laikotarpį vaikui nebuvo sudarytos sąlygos lankyti ugdymo įstaigos, gyventi įprastą socialinį gyvenimą, bendrauti su kitais artimaisiais.

2023 m. rugsėjo mėnesį teismas skubiai įpareigojo mamą perduoti vaiką tėvui po teismo sprendimo, tačiau mamai nevykdant šio sprendimo, jį įgyvendinti patikėta vaiko teisių gynėjams. Minėtoje situacijoje, vaiko teisių gynėjams teko užduotis perkelti vaiką į neutralią aplinką, tačiau dažnai tai padaryti nėra taip paprasta, nes neretai vaiko artimieji daro vaikui įtaką, nesistengia jo nuraminti, o priešinasi ir aštrina ir taip įtemptą situaciją. Šiuo atveju buvo prašoma mamos nuraminti vaiką, bendradarbiauti su vaiko teisių gynėjais komunikuojant su vaiku ir aiškinant jam, kodėl jam reikia laikinai išsiskirti su mama, kur jis važiuos, kas pasirūpins jo gerove, kol bus vertinama šeimos situacija ir priimami kiti sprendimai“, – aiškino I.Skuodienė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė dėl socialiniuose tinkluose plintančio vaizdo įrašo pradėjo tyrimą. Kol kas Vaiko teisių apsaugos kontrolierės tarnyba šio įvykio plačiau nekomentuoja.

Parašykite komentarą

Top