Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > J. Bidenas teigia, kad jo administracija remia Izraelio saugumą „tvirtai ir nepajudinamai“

J. Bidenas teigia, kad jo administracija remia Izraelio saugumą „tvirtai ir nepajudinamai“

www.siandien.info

JAV prezidentas J. Bidenas teigia, kad jo administracija remia Izraelio saugumą „tvirtai ir nepajudinamai“. „Kai šį rytą kalbėjausi su ministru pirmininku B. Netanyahu, pasakiau jam, kad Jungtinės Valstijos palaiko Izraelio žmones šių teroristų išpuolių akivaizdoje. Izraelis turi teisę ginti save ir savo žmones, viskas“, – sakė jis.

„Kol kas J. Bidenas tikrai neturi kitos išeities, kaip tik nepaprastai palaikyti B. Netanyahu“, – situaciją komentavo buvęs JAV pareigūnas, dalyvavęs Artimųjų Rytų taikos derybose, Aaronas Davidas Milleris.

„Hamas“ ataką prieš Izraelį įvardija kaip didžiausią Izraelio žvalgybos nesėkmę: nieko panašaus nėra buvę.

J. Bidenas gali būti kaltinimas, kad neseniai sudaręs susitarimą su Iranu dėl kalinių apsikeitimo, prisidėjo prie išpuolių prieš Izraelį pakurstymo. Respublikonų kandidatai į prezidentus šeštadienį peikė J. Bideno administraciją.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris yra pagrindinis kandidatas į postą, atkreipė dėmesį į tai, kad administracija neįšaldė Irano lėšų, ir teigė, kad J. Bidenas „išdavė Izraelį“.

J. Bideno administracija šiais metais padarė išimtį, pagal kurią buvo atsisakyta įšaldyti milijardus dolerių Irano lėšų, siekiant išlaisvinti penkis amerikiečius, anot JAV pareigūnų, neteisėtai sulaikytus Irane.

EPA – ELTA nuotrauka.

Kritikai, atsižvelgdami į tai, kad Iranas finansuoja „Hamas“, susiejo šias lėšas su išpuoliais Izraelyje.

„Joe Bidenas išdavė Izraelį, jis išdavė mūsų šalį. Būdamas prezidentas aš vėl stosiu už Izraelį ir mes nutrauksime pinigų skyrimą palestiniečių teroristams pirmąją dieną“, – sakė D. Trumpas, dalyvaudamas rinkimų kampanijoje Ajovoje.

Kandidatas į JAV prezidento postą, buvęs Naujojo Džersio gubernatorius, Chrisas Christie taip pat susiejo JAV ir Irano susitarimą su smurtu Izraelyje ir pridūrė, kad J. Bidenas „parodė silpnumą ir neryžtingumą“.

Parašykite komentarą

Top