Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Šalies vadovai pareiškė užuojautą dėl iškilaus teatro ir kino aktoriaus Vytauto Paukštės mirties

Šalies vadovai pareiškė užuojautą dėl iškilaus teatro ir kino aktoriaus Vytauto Paukštės mirties

www.siandien,info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl iškilaus teatro ir kino aktoriaus Vytauto Paukštės mirties.

Vytautas Paukštė© Ramūno Danisevičiaus nuotr.

„V. Paukštės kūrybinis kelias – tai ištisa Lietuvos teatro ir kino epocha, trukusi daugiau nei penkis dešimtmečius. Tai buvo vienas iš tų aktorių, kuriems prabilus nutyla triukšmas ir antraeiliai dalykai pasitraukia į šoną. Stiprus ir įtaigus, raiškiai tariamas žodis, būdingas būtent jo kartos aktoriams, nesumeluota emocija ir nuolatinis tiesos ieškojimas – tokį jį visi prisiminsime. Tikrai nepaprastai skaudu jį prarasti visai Lietuvos teatrą ir kiną mylinčiai bendruomenei“, – sakė G. Nausėda.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl teatro ir kino aktoriaus Vytauto Paukštės mirties.

„Tai skaudi netektis visos Lietuvos kultūrai. V. Paukštės talento gerbėjų atmintyje ilgam išliks ir ateities kartas įkvėps žavesį kėlusi aktorinė meistrystė ir sukurti vaidmenys. Nuoširdžiai užjaučiu artimuosius ir visus pažinojusius šią šviesią asmenybę“ , – sakė premjerė I. Šimonytė.

Kultūros ministras Simonas Kairys pareiškė nuoširdžią užuojautą mirus teatro ir kino aktoriui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, Klaipėdos miesto garbės piliečiui Vytautui Paukštei.

„Netekome Asmenybės, kuri įkūnijo visą lietuviško teatro epochą. Vytautas Paukštė buvo neatskiriama ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos kultūrinio gyvenimo dalis. Jo sukurti vaidmenys mūsų teatro scenoje tapo legenda, o retas talento, profesinės atsakomybės, išminties ir žmogiškos šilumos derinys visuomet išliks mums pavyzdžiu. Skaudžią netekties valandą nuoširdžiai užjaučiu Aktoriaus artimuosius ir bendražygius“, – sakė ministras S. Kairys.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą artimiesiems, kolegoms ir žiūrovams dėl Lietuvos teatro ir kino legendos aktoriaus Vytauto Paukštės mirties.

„Be V. Paukštės sunku įsivaizduoti Klaipėdą ir jos teatrą. Jis neatsiejamas nuo Lietuvos teatro, kino ir apskritai kultūros istorijos. V. Paukštė nuostabiai mokėjo suderinti kūrybinį polėkį ir protą, artisto būdą ir paprastas žmogiškąsias savybes. Todėl jį mylėjo ir gerbė kolegos. Dievino žiūrovai. Mūsų atmintyse liks šimtai šio unikalaus, laisvo ir nepaprastai talentingo aktoriaus sukurtų vaidmenų – komiškų ir dramatiškų, stebinusių ir vertusių susimąstyti, keitusių likimus ir budinusių tautos sąmonę“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Parašykite komentarą

Top