Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitraštis ŠIANDIEN. Jaunasis boulingo talentas svajoja apie olimpines žaidynes

Savaitraštis ŠIANDIEN. Jaunasis boulingo talentas svajoja apie olimpines žaidynes

Šių metų kovo mėn. Paryžiuje vykusiame Pasaulio Jaunimo boulingo čempionate kylantis sportinio boulingo talentas Laurynas Narušis laimėjo bronzos medalį. Tai yra pirmas lietuvių iškovotas apdovanojimas tokio lygio turnyrų istorijoje. 108 atletai, 18 metų ir jaunesni, iš viso pasaulio rungėsi dėl nugalėtojų laurų penkiose disciplinose. Lietuvai atstovavęs trylikametis Vilniaus “Ąžuolyno” progimnazijos septintokas Laurynas buvo jauniausias varžybų dalyvis. Kova buvo labai įtempta, tačiau jam pavyko prasibrauti tarp 24 atletų, kurie toliau rungėsi Masters disciplinoje.

Romaldas ABUGELIS

           

Paryžiuje Laurynui žaisti sekėsi sklandžiai, pavyko viso turnyro metu išlaikyti stabilumą ir gerus rezultatus. Jam teko susikauti su puikiais boulingistais iš viso pasaulio, tokiais kaip Pyry Puharinen ir Jesse Ahokas iš Suomijos, su kuriais jau teko susidurti 2018 m. Europos čempionate Danijoje.

Taip pat JAV komandos atstovais Anthony Neuer ir Solomon Salama bei mažiau jam žinomais korėjiečiais Geun Ji ir Donghyuk Park ir daugeliu kitų atletų, demonstruojančių tikrai labai gerus rezultatus.

Laurynas pusfinalyje pralaimėjo korėjiečiui Ji Geun, kuris užtikrintai nugalėjo finale ir tapo pasaulio čempionu.

Laurynas net ir neprisimena, kada pirmą kartą paėmė boulingo kamuolį į rankas, nes buvo dar labai mažas. Pradėjo nuo žaislinių namuose, o vėliau su tėčiu pamėgino ridenti ir tikrus kamuolius Boulingas sužavėjo vaikiną nuo pirmųjų žaidimo akimirkų.

Jame Laurynas vis atranda naujas galimybes, gali realizuoti save. Laurynas sako, kad paprasčiausiai yra labai smagu numušinėti kėglius. O muša juos tikrai taikliai…

A. Narušis nuo 2016 metų yra nepralenkiamas Lietuvos Jaunių čempionatuose, šį titulą jau užsitikrino ir šiais metais. Lietuvos Jaunių kategorijos turnyrus jis laimėjo vienuolika kartų iš eilės.

2016 ir 2017 metais tapo Latvijos Boulingo Jaunių čempionato nugalėtoju. Kaip lygus su lygiais Laurynas kovoja ir suaugusiųjų turnyruose. Pernai reitinginiame turnyre “Honolulu Taurė” užėmė pirmą vietą vyrų A divizione, yra buvęs prizininku ir vyrų tarptautiniuose turnyruose.

Pasiekti sporto aukštumas Laurynui padeda didelis noras žaisti ir aistra. Jis godžiai domisi boulingu internete, daug apie jį skaito, stebi geriausius žaidėjus.

Laurynas kruoščiai dirba, treniruojasi vidutiniškai keturis kartus per savaitę. Savaitgaliais paprastai dalyvauja tiek asmeninėse, tiek ir komandinėse varžybose.

Pastaruoju metu jis žaidžia vienoje kategorijoje su vyrais ir tai yra geras būdas „grūdintis”. Laurynas nepraleidžia progos pasisemti žinių ir iš itin patyrusių trenerių.

Vienas tokių – auksinės kategorijos treneris iš JAV Ron Hatfield, kuris aplanko Lietuvą kartą ar du per metus.

Nepaisant to, kad boulingas atima tikrai daug laiko, Laurynas suspėja visur. Jis randa laiko ir mokslams, kurie sekasi gerai, ir draugams, taip pat ir kompiuteriniams žaidimams.

Laurynas galvoja ir apie profesionalaus boulingisto karjerą. Prisipažino, kad būtų smagu žaisti su geriausiais iš geriausių. Jis, kaip ir daugelis šio žaidimo entuziastų, tiki, kad jau netolimoje ateityje boulingas bus įtrauktas į olimpinių sporto šakų sąrašą. “Tai būtų nuostabus dalykas ir tikrai norėčiau sudalyvauti olimpinėse varžybose”, – sake Laurynas.

Lietuvos boulingo federacijos (LBF) prezidentas Laimontas Dinius įsitikinęs, kad Lauryno olimpinės svajonės išsipildys.

“Jis turi geras perspektyvas stiprėti, tobulėti ir garbingai atstovauti mūsų šaliai ateityje”, – sakė LBF vadovas.

Tiesa, jis apgailestavo, kad pas mus valstybinės institucijos šiam socialiam ir vis labiau pasaulyje populiarėjančiam sportui neskiria reikiamo dėmesio. Gal jaunojo Lauryno iškovotas medalis paskatins kitokį požiūrį?

Parengta pagal savaitraštį ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top