Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > JAV ir Lietuva pasirašė susitarimą dėl Fulbraito įgyvendinimo

JAV ir Lietuva pasirašė susitarimą dėl Fulbraito įgyvendinimo

Jurga Zelvarienė, JAV ambasada

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Kovo 30 d. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė susitarimo memorandumą dėl Fulbraito (angl. Fulbright) akademinių mainų programos.

Šio susitarimo dėka Lietuva ir JAV glaudžiau bendradarbiaus įgyvendinant akademinio mobilumo programą, kuri Lietuvoje veikia jau 25-erius metus.

„Man didelė garbė pasirašyti šį susitarimo memorandumą užtikrinsiantį, kad prestižinė Fulbraito programa ir toliau tiestų tiltą tarp Lietuvos ir Amerikos studentų bei mokslininkų. Fulbraito programa remiasi idėja, kad būtent žinių pažanga ir tarptautiškumas yra kelias į geresnį pasaulį visiems,“ – sakė JAV ambasadorė Anne Hall.

„Nuo programos pradžios šimtai Lietuvos ir JAV Fulbraito stipendininkų vyko į JAV arba į Lietuvą ir taip stiprino ryšius tarp mūsų šalių ir akademinių institucijų. Fulbraito programos metu užsimezgę ryšiai davė pradžią daugeliui naujų bendrų partnerysčių ir veiklų“.

Fulbraito akademinių mainų programa Lietuvoje veikia nuo 1992 m. Nuo to laiko ji prisideda prie Lietuvos ir JAV akademinių institucijų, dalyvaujančių studentų, lektorių bei mokslininkų mainų programose, tinklo kūrimo. Fulbraito programa suteikia galybę užmegzti ir plėtoti unikalius kultūrinius bei akademinius ryšius.

Parašykite komentarą

Top