Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Paukščiai grįžta namo

Paukščiai grįžta namo

www.verslaspolitika.lt

Kasmet Lietuvos miškai praturtėja 3-4 tūkst. inkilų paukščiams.

Gamtos mylėtojai į pamiškes ir parkus su inkilais traukia nuo 1923 metų, kuriais garsus Lietuvos gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas surengė pirmąją visuotinę Paukščių dieną – inkilų kėlimo šventę.

Kasmet miškų urėdijų darbuotojai su vaikais ir jaunaisiais miško bičiuliais sumeistrauja ir iškelia girininkijose, bendruomenių susibūrimo vietose šimtus naujų inkilėlių, išvalo senuosius, pakeičia sutrūnijusius paukščių namus.

Vilniaus miškų urėdijos miškų urėdas Artūras Nanartavičius www.verslaspolitika.lt sakė, kad akcija ,,Paukščiai grįžta namo 2017‘‘sostinės miškų urėdijoje vyko Parudaminos girininkijoje. Kaip ir kasmet, akcijoje dalyvavo jaunieji miško bičiuliai, kurie šiemet pirmą kartą ruošia floristinius paveikslus tema ,,Paukščiai grįžta namo‘‘. Šventės metu išrinkti gražiausi kūriniai.

„Kviesdami kelti inkilus, siekiame ne tik padėti paukščiams, bet tuo pačiu ir ugdyti jaunąją kartą, mokydami ją pažinti, mylėti ir tausoti gamtą“, – sakė urėdas.

Beje, prieš keturis metus visus šalies gyventojus pakvietė dalyvauti visuomeninėje akcijoje „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“ ir iškelti savo inkilą. Akcija įvyko visoje Lietuvoje ir jau nuo 2014 m. ne tik miškų urėdijose, bet ir bendruomenėse, savivaldybėse įsitvirtino pavadinimu „Paukščiai grįžta namo“.

Jaunosios kartos kūrybingumui ugdyti akcijos koordinatoriai šiemet pasiūlė susirungti kuriant floristinius paveikslus. Akcijai baigiantis kovo 31-ąją gyvybės užtaisas bus suteiktas memorialui iš medžių „Žalgiris-600“ Nemenčinės miškų urėdijos Arvydų girininkijoje.

Kasmet Lietuvos miškai praturtėja 3-4 tūkst. inkilų paukščiams. Taip gausinama paukščių populiacija, saugomos retos ir nykstančios paukščių rūšys, o paukščiai valo ir saugo mišką nuo įvairiausių kenkėjų.

Parašykite komentarą

Top