Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Kaunas tapo Europos kultūros sostine

Kaunas tapo Europos kultūros sostine

www.siandien.info

Kaune prasidėjo Europos kultūros sostinės metai – svarbiausias šių metų kultūros renginys Lietuvoje.

Organizatorių nuotr.

Šeštadienį Kaune – nemažai iškilmingų renginių. Į vieną jų – oficialų Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio priėmimą – buvo pakviesta apie 700 kviestinių svečių iš Lietuvos ir užsienio. Priėmimas rengiamas likus dviem valandoms iki oficialaus Europos kultūros sostinės atidarymo renginio Kaune.

Europos kultūros sostinių iniciatyva gyvuoja nuo 1985 m. Per šį laiką įvairiose šalyse Europos kultūros sostinės vardas buvo suteiktas beveik 60 miestų. Šis titulas miestams padėjo į save atkreipti dėmesį tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu ir per kultūrą įgyvendinti socialines ir ekonomines programas.

 „Tikiu, kad ne tik visa Europa atras Kauną ir Kauno rajoną, bet ir mes visi, gyvenantys Lietuvoje, juos pamatysime ir išgirsime iš naujo“, – oficialiame Kauno miesto mero priėmime sakė premjerė.

Ministrė Pirmininkė išreiškė lūkestį, kad pilni kultūros renginių metai padės pamatą tvariam Kauno ir Kauno rajono kultūros augimui pasibaigus oficialiajai programos daliai. 

„Labai svarbu duoti miesto raktus jaunosios kartos atstovams, kurie turi atverti ir kurti savo miestą, konstruoti savo asmeninį santykį su miesto erdve ir istorija“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė, kviesdama Kauno miesto gyventojus prisidėti prie miesto, o kartu ir visos Lietuvos veržlumo, augimo ir atvirumo ateičiai. 

Svarbus kultūros tikslas, kurį kalboje išskyrė Ministrė Pirmininkė – priimti skirtybes, skatinti susikalbėjimą ir dialogo meną.

Premjerė padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie šiuolaikiškos Kauno vizijos kūrimo ir įgyvendinimo bei vieno didžiausių kultūros projektų XXI amžiaus pradžios Lietuvos istorijoje, kuriuo kiekvienas galime didžiuotis, organizavimo.

Stebėti renginio į Nemuno saloje esančios „Žalgirio“ arenos prieigas susirinko tūkstančiai žiūrovų: į renginį išplatinta 40 tūkst. nemokamų bilietų.

Parašykite komentarą

Top