Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Ketvirtadienis, balandžio 2 diena: Lietuvoje griežtinamos karantino sąlygos aukų skaičius JAV išaugo iki 5 116

Ketvirtadienis, balandžio 2 diena: Lietuvoje griežtinamos karantino sąlygos aukų skaičius JAV išaugo iki 5 116

www.siandien.info , Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 2 d. 7.00 val. duomenimis Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų buvo 649. Per vakar dieną patvirtinti 68 nauji ligos atvejai.

Pacientai, kuriems mobiliame patikros punkte ar karščiavimo klinikoje diagnozuojama lengva koronaviruso infekcijos (COVID-19) forma ir leidžiama gydytis ambulatoriškai, nuo šiol galės būti izoliuoti ir medicininės reabilitacijos įstaigoje.

Pacientams, kuriems nereikia specifinio simptominio gydymo, nėra guldomi į ligonines – laikydamiesi izoliavimosi taisyklių, jie gydosi namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, izoliuoti pacientus, sergančius lengva koronaviruso infekcijos forma ar turėjusius sąlytį su sergančiu asmeniu, galės ir medicininės reabilitacijos įstaigos. Į jas pacientai bus vežami iš visos Lietuvos, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos. Už pervežimą atsakinga savivaldybė, kurioje pacientas gyvena.

Pacientų sveikatos priežiūra nuotoliniu būdu rūpinsis jo šeimos gydytojas. Reabilitacijos įstaigoje pacientą prižiūrės budintis slaugytojas, kuris stebės jo savijautą ir užtikrins, kad šis laikytųsi visų ambulatoriniam gydymui būtinų taisyklių.

Pacientai iš medicininės reabilitacijos klinikos bus išrašomi, jeigu, atlikus du testus iš eilės, esant ne trumpesniam kaip 24 val. intervalui, abu kartus bus gauti neigiami tyrimo dėl koronaviruso infekcijos rezultatai. Jeigu pacientui, kuriam buvo diagnozuota koronaviruso infekcija, dėl tam tikrų priežasčių vėliau tepinėliai dėl viruso nebuvo tirti, po 37 dienų nuo ligos diagnozavimo dienos jis bus laikomas pasveikusiu ir taip pat bus išrašomas iš įstaigos.

Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos.

Kad būtų suvaldyti lėktuvais ir keltais į šalį atvykstančių žmonių srautai bei užtikrinta jų sveikatos kontrolė,

Lietuvoje nuo balandžio 4 d. stabdomi skrydžiai bei keltai į šalį grįžtantiems keleiviams (bet ne krovinių ir prekių tiekimas), išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą. Skrydžiai keleiviams vežti vykdomi gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą leidimą.

Papildomi apribojimai pradedami taikyti ir į Lietuvą iš užsienio grįžtantiems tolimųjų reisų vairuotojams – jiems įvedama privaloma 14 dienų izoliacija nuo atvykimo į šalį dienos. Šis terminas galės būti trumpesnis, jei išvykstama į reisą anksčiau.

Tarptautiniuose valstybės sienos perėjimo punktuose visus iš užsienio grįžtančius žmones dėl koronaviruso infekcijos simptomų tikrins Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Didėjant asmens apsaugos priemonių – apsauginių akinių, skydelių ir kaukių, taip pat apsauginių drabužių, vienkartinių pirštinių – paklausai, apribojamas šių prekių eksportas į trečiąsias šalis. Eksportas bus leidžiamas tik valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu. Kitų prekių judėjimas neribojamas.

Kol šalyje galioja karantinas, atskiru savivaldybės sprendimu, gali būti draudžiama trumpalaikė patalpų ir butų nuoma.

Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams prastova galės būti skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, t.y. jeigu karantino metu nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu ar darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo.

Siekiant riboti užkrečiamųjų ligų plitimą, esant poreikiui sveikatos priežiūros specialistai ir kartu su jais dirbantis personalas laikinai galės būti perkeliami į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai keičiamos jų darbo funkcijos, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą.

Patvirtintų užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius visame pasaulyje ketvirtadienį artėja prie milijono, „kone eksponentiškai“ plečiantis pandemijai, tarp kurios jauniausių aukų yra šešių savaičių kūdikis Jungtinėse Valstijose.

Lėktuvu iš Rusijos į Jungtines Valstijas trečiadienį atskraidintas medicininių prekių krovinys buvo nupirktas pagal prezidentų Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitarimą, pranešė JAV valstybės departamentas.

Departamento atstovė Morgan Ortagus pareiškime nurodė, kad siunta, kurioje buvo kvėpavimo aparatų ir asmeninių apsaugos priemonių, nebuvo dovana.

„Abi šalys anksčiau krizių metu viena kitai teikė humanitarinę pagalbą ir, be abejo, vėl tai darys ateityje, – sakė ji. – Dabar laikas dirbti drauge ir įveikti bendrą priešą, keliantį pavojų visų mūsų gyvybei.“

„Worldometers“ (09.28 val.) duomenimis, iš viso pasaulyje yra 936 685 COVID-19 atvejų, patvirtintos 47 259 mirtys ir 194 599 pasveikusiųjų.
Jungtinėse Valstijose koronaviruso pandemijos aukų skaičius trečiadienį viršijo 5 000, rodo Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys. Užfiksavus rekordiškai daug mirčių per parą – 884 – koronavirusinės infekcijos COVID-19 aukų skaičius JAV išaugo iki 5 116.

JAV užregistruota mažiau mirčių nei Italijoje ar Ispanijoje, bet daugiau nei Kinijoje, kur pernai gruodį atsiradusi COVID-19 pareikalavo 3 316 gyvybių. Johnso Hopkinso universiteto kaupiami duomenys rodo, kad JAV yra užregistruota daugiausia pasaulyje užsikrėtimo koronavirusu

Vengrijos parlamentas pirmadienį balsavo už tai, kad neribotą laiką premjerui Viktorui Orbanui būtų suteikta įstatymų leidybos teisė. Pagal naują įstatymą, informaciją, kurią valdžia laiko melagingomis naujienomis arba iškreiptais faktais, viešinantiems asmenims grės kelerių metų kalėjimo bausmė. ES tada įspėjo, kad pradės valstybių nepaprastosios padėties priemonių stebėseną.

„Labai svarbu, kad nepaprastosios padėties priemonės nebūtų priimamos mūsų pamatinių principų ir vertybių kaina. (…) Demokratija negali veikti be laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos“, – antradienį pranešime teigė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Parašykite komentarą

Top