Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo oro teršimo uostamiestyje

Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo oro teršimo uostamiestyje

Po to, kai rašėme

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūroje įvertinus ir patikslinus asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ pareiškime pateiktą informaciją apie galimai viršytas oro taršos normas gyvenamuosiuose Klaipėdos miesto šiaurinės dalies rajonuose, besiribojančiuose su Klaipėdos uostu, priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą pagal nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 270 straipsnio 1 dalyje.

Klaipėdos uosto direkcijos vadovai dažnai giriasi, kad uostas yra didžiulė varomoji jėga visai šalies ekonomikai. Tačiau kokią kainą už tai moka klaipėdiečiai?

T. y. pagal  požymius (aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas).

Ikiteisminio tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti gyventojų nusiskundimus sukėlusių teršalų kilmę, sudėtį ir galimus kaltininkus.

Asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ (KIDE) kreipimasi į klaipėdiečius

Mieli Klaipėdos žmonės,

Asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ (KIDE) kreipiasi į klaipėdiečius, kuriems rūpi jų gyvenimo aplinka, sveikata ir miesto ekologija.
2017 metų vasarą asociacijos įkūrėjai pradėjo savo visuomeninę veiklą, nes nuo birželio mėnesio Vitės mikrorajoną ir dalį senamiesčio ėmė dengti juodos geležies rūdos dulkės iš AB „Klasco“ Generalinių krovinių terminalo, kuriame, netaikant reikalingų technologijų, modernių aplinkosaugos priemonių, imta krauti smulkios frakcijos geležies rūdos žaliavą.

Nepaisant kelių susitikimų ir pokalbių su tuomečiais įmonės vadovais, kreipimosi į savivaldos institucijas, situacija nepakito tarša vyksta iki šiol. Atlikus tyrimus nustatyta, kad juodosios dulkės ant mūsų palangių išties atkeliavo iš AB „Klasco“, o jų pagrindinės sudedamosios dalys yra geležies oksidas ir magnetitas, abi kenksmingos įkvėpus didesniais kiekiais.

Šių metų birželio ir liepos mėnesiais mobili oro kokybės stotelė išmatavo, kad krovimo metu kelias dienas tarša kietosiomis dalelėmis buvo viršijama, kai kuriomis valandomis net keliolika kartų.

Pastarosiomis dienomis dėl esamų meteorologinių sąlygų ekologinė situacija katastrofiškai blogėjo, rūdos dulkės pasiekė ir tolimesnes senamiesčio gatves.
Galiojantys teisės aktai nenumato jokios Uosto direkcijos atsakomybės už jų teritorijoje valstybinę žemę nuomojančių įmonių veiklos teisėtumą.

Valstybės institucijų neįgalumas rodo, kad paprasti miestiečiai turi krautis naštą kontroliuoti ir prižiūrėti įmonių veiklą, keliančių grėsmę aplinkai ir miestiečių sveikatai. Aplinkos apsaugos departamentas ir Aplinkos apsaugos agentūra prie Aplinkos ministerijos dirba labai lėtai, neefektyviai, nesiekia ginti gyventojų interesų.

Valstybės institucijų neįgalumas rodo, kad paprasti miestiečiai turi krautis naštą kontroliuoti ir prižiūrėti įmonių veiklą, keliančių grėsmę aplinkai ir miestiečių sveikatai. Aplinkos apsaugos departamentas ir Aplinkos apsaugos agentūra prie Aplinkos ministerijos dirba labai lėtai, neefektyviai, nesiekia ginti gyventojų interesų.

Klaipėdos uosto vadovų grumtynės dėl „didesnių pinigų“ primena šias uostamiesčio supynes – tik viena klaida ir gali įvykti didžiulė tragedija.

Dėl šios priežasties mes pradedame bendrauti su teisininkais, galinčiais padėti teismuose apginti viešąjį interesą, t. y. mūsų ir mūsų vaikų gyvenimo kokybę ir aplinką. Norinčius aktyviau prisidėti prie šios asociacijos veiklos, prašome užpildyti prašymą, pasirašyti ir nuskanavus siųsti el. paštu asociacijakide@gmail.com.

Taip pat galite įteikti prašymą dėl narystės susitarę mob. telefonu 8 698 82827. (Prašymo formą taip pat galite įsigyti parašę žinutę administratoriams socialiniame tinkle FACEBOOK grupėje „Klaipėdos plaučiai“ arba „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“).

Asociacija KIDE inicijuos bylas dėl sveikatai pavojingos veiklos sustabdymo ir uždraudimo, žalos atlyginimo. Nenorinčius tapti asociacijos nariais, tačiau galinčius ir norinčius finansiškai paremti asociacijos veiklą, kviečiame aukoti: Asociacija „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“, bankas „Luminor“, kodas 304830690, a. s. LT09 4010 0510 0424 9513. Išlaidos bus viešinamos minėtose paskyrose bei asociacijos narių susirinkimuose pagal nustatytus teisės aktus.

Dėkojame visiems, kurie myli Klaipėdą ir yra neabejingi jos ateičiai.

Pagarbiai
Alina Andronova, asociacijos KIDE vadovė

Parašykite komentarą

Top