Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Ariogaloje – 28-asis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovotojų sąskrydis

Ariogaloje – 28-asis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovotojų sąskrydis

Kaip ir kasmet, pirmąjį rugpjūčio šeštadienį, rugpjūčio 4 d., Ariogalos Dubysos slėnyje rengiamas 28-asis Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“.

Pagrindinis Dubysos regioninio parko akcentas – Dubysa su iš abiejų pusių į ją įtekančiais upeliais. Parko teritorijoje Dubysa vingiuoja apie 50 km. Parko teritorija siaura juosta Ištįsusi palei vaizdingą Dubysps slėnį, nuo Lyduvėnų iki Ariogalos. Gintauto Kniukštos nuotr.

Maironio apdainuotas Dubysos slėnis, tūkstančiai likimo bičiulių, tremtinių dainos ir prisiminimai, – atrodo, kad metai sustoja ir grįžtame į sunkius, bet tokius brangius jaunystės metus…

Ariogalos sąskrydis turi nostalgišką trauką ne tik Sibiro vargus patyrusiems, bet ir visiems, Lietuvą mylintiems žmonėms. Dažniausiai sakome – susitiksime Ariogaloje, ir visi žino, kad tai ne tik vieta, bet ir neoficialus renginio pavadinimas, o kartu ir jo dvasia.

Tradicinis, jau 28-asis sąskrydis, lauks svečių iš visos Lietuvos. Kaip sakė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas: „Sąskrydis „Su Lietuva širdy”, tai ne tik geriausia proga sutikti likimo brolius ir seseris, bet ir išgirsti gyvąsias istorijos pamokas iš jos liudininkų, tad į šventę kviečiame ne tik ištvėrusius Sibiro baisumus, bet ir visus, Lietuvą mylinčius žmones.“

10 val. įspūdinga eisena pajudės nuo Ariogalos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios į Dubysos slėnį, kuriame 11 val. Šv. Mišias aukos arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas. Mišiose giedos neeilinis atlikėjas – Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis. Baigiantis mišioms bėgikai atneš sąskrydžio ugnį, ankstų rytą įžiebtą Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje nuo amžinosios ugnies.

12 val. šventės atidarymas. Valstybės vadovų sveikinimai, LPKTS pirmininko G. Rutkausko žodis ir rezoliucijų aktualiomis temomis priėmimas („Dėl paminklo Laisvės kovoms įamžinti Lukiškių aikštėje‟ ir „Dėl draudimo projekto „Misija Sibiras‟ dalyviams vykti į Rusiją‟), o giesmių valandoje – jungtinio tremtinių choro, kuriame daugiau nei 1000 atlikėjų, koncertas.

Šventinėje popietėje išgirsime Vytauto Šiškausko dainas, netradicinę kapeliją „Dainoriai“, ansamblį „Tėviškės balsai‟ iš Punsko, „Raseinių balsų‟ atlikėją Emiliją. „Misijos Sibiras“ grupės dalyviai, nors ir negalėjo vykti į patį Sibirą, ne tik sveikins sąskrydžio dalyvius, bet ir pakvies pokalbiui specialioje palapinėje.

Sąskrydis vyks keturiose erdvėse: stadione ir dar trijose – už stadiono ribų. Diskusijų palapinėje nuo 12.15 val. kvies paroda, knygų pristatymai, filmų peržiūros, diskusijos, paskaitos.

Partizanų bunkeryje nuo 13 val. vyks partizanų gyvenimo rekonstrukcijos ir pokalbiai apie partizanų kovas, aprangą, spaudą bei ginkluotės demonstravimas. O sporto aikštėje norinčių pasivaržyti lauks įvairios rungtys, tad veiklos ras ir jaunas, ir vyresnis svečias.

siandien.info, alkas.lt inf..

Parašykite komentarą

Top