Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Kokios galimybės Lietuvos jūrininkams įsidarbinti suskystintų gamtinių dujų laive-saugykloje „Independence“?

Kokios galimybės Lietuvos jūrininkams įsidarbinti suskystintų gamtinių dujų laive-saugykloje „Independence“?

www. siandien.info

Seimo Jūrinių reikalų komisija domėjosi kokios šiuo metu yra sudarytos ir jūriniame sektoriuje veikiančios vykdomosios valdžios komisijos. Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisijos pirmininkas, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus supažindino Jūrinių reikalų komisiją su jo vadovaujamos komisijos kompetencija ir veikla.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai informavo, jog nuolat tobulinami teisės aktai ir ieškoma galimybių, kad SGD laivo-saugyklos „Independence“ įgulą sudarytų kuo daugiau jūrininkų iš Lietuvos ar baigusiųjų Jūreivystės akademiją.

Kitą Vyriausybės sudarytą Integruotos jūrų politikos įgyvendinimo Lietuvos Respublikoje priežiūros komisiją pristatė jos pirmininko pavaduotoja, susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė. Pasiūlymus kurti jūrinius reikalus atstovaujančią vyriausybinę komisiją išsakė jūriniame sektoriuje veikiančių asociacijų atstovai. Visiems pritariant, buvo nuspręsta išsiaiškinti, ar yra galimybė sudaryti Jūrinės strategijos įgyvendinimo komisiją Vyriausybėje.

Taip pat Seimo komisija dar kartą domėjosi galimybe Lietuvos jūrininkams įsidarbinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) laive-saugykloje „Independence“. Posėdyje dalyvavę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai informavo, jog nuolat tobulinami teisės aktai ir ieškoma galimybių, kad SGD laivo-saugyklos „Independence“ įgulą sudarytų kuo daugiau jūrininkų iš Lietuvos ar baigusiųjų Jūreivystės akademiją.

Lietuvos buriuotojų sąjungos narys Robertas Dargis posėdyje pristatė buriuotojų parengtą rezoliuciją, kuria Jūrinių reikalų komisijai siūlo apsvarstyti, kokių uostų tinklo reikia, kad būtų suformuota vieninga ir ilgalaikė Valstybės vizija ir būtų patvirtinta ilgalaikė valstybinė jūrinė strategija, kurioje būtų įtvirtinta mažųjų uostų tinklo plėtra.

Jūrinių reikalų komisijos pirmininkas Valdas Rakutis pakvietė Lietuvos buriuotojų sąjungos vadovus savo veiklą ir pasiūlymus pristatyti gegužės mėn. Seime vyksiančioje konferencijoje, skirtoje Europos jūrų dienai.

Parašykite komentarą

Top