Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Konservatorių suvažiavime – netikėtas svečias

Konservatorių suvažiavime – netikėtas svečias

Konservatorių suvažiavime – istorinis Sauliaus Skvernelio žingsnis

 Modesta Gaučaitė,lrytas.lt

Šeštadienį vykusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavime dalyvavo ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tardamas sveikinimo žodį, jis sakė iš TS-LKD lyderio Gabrieliaus Landsbergio sužinojęs, kad tai yra pirmasis kartas, kai opozicinės partijos suvažiavime dalyvauja kažkas iš valdančiųjų, o juo labiau – premjeras.

„Pirmas žingsnis yra tai, kad lipant į sceną manęs nenušvilpė, tai geras ženklas. Antrą, ką sužinojau, ką paminėjo jūsų partijos pirmininkas, kad lyg ir istorijoje nėra buvę, kad į opozicinės partijos suvažiavimą atvažiuotų kažkas iš valdančiųjų ir atvirkščiai.  Aš manau, kad mes turime unikalią galimybę keisti, keisti valstybę, keisti visuomenę, keisti tradicijas ir, manau, yra tikslai, dėl kurių reikia peržengti per save, peržengti per ambicijas, per nuoskaudas, per asmeniškumą ir žengti tuos žingsnius, kuriuos tikrai galėtume padaryti, ką mes neišvengiamai turime padaryti“, – susirinkusiems konservatoriams kalbėjo S.Skvernelis.

Kalbėdamas susirinkusiems konservatoriams sakė, kad simboliška yra tai, kad suvažiavimą sveikinimo žodžiu pradėjo kunigas Algirdas Toliatas, kuris yra policijos kapelionas ir padėjo suvienyti policijos sistemą.

„Aš manau, kad jo išsakyti žodžiai (apie vienybę – aut.), taip pat leidžia mums tikėtis, kad mes galime susivienyti ne tik tada, kada turime priešą prie valstybės sienų, realiai matomą, grasinantį mums ginklu.

Mes galime susivienyti, kad padarytume reikalingus pokyčius. Taip mes esame skirtingi ir mes būsime skirtingi, taip mes galvojame ir matome sprendimų priėmimus skirtingus, bet yra šiandien tas momentas, kada esminius dalykus mes privalome padaryti kartu“, – kalbėjo premjeras.

Jis teigė į suvažiavimą atvykęs ne tam, kad parodytų, jog Vyriausybei reikalingas palaikymas, o tam, kad parodytų, jog jo atstovaujama valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir TS-LKD gali dirbti ir kurti pokyčius kartu.

S.Skvernelis sakė, kad labai svarbus suvažiavimo aspektas yra ir tai, kad išrinktas naujasis jų partijos lyderis – G.Landsbergis. Jis įvardijo TS-LKD kaip tvirtos, turinčios vidinę demokratiją ir sveiką vidinę konkurenciją, partijos pavyzdį.

„Dėl to aš noriu palinkėti partijos pirmininkui ir, prieš įteikdamas simbolinė dovaną, pacituoti šitos knygos vieną ištrauką: „Po 20-ies metų jums kels didesnį nusivylimą tie dalykai, kurių nepadarėte, negu tie, kuriuos padarėte. Tad atriškite laivavirves, išplaukite iš saugaus uosto, įkinkikyte vėjus į savo bures, tyrinėkite, svajokite ir atraskite“, – sakė S.Skvernelis, pridurdamas, kad G.Landsbergiui – dar viskas prieš akis ir jis tikrai gali pasiekti aukštų postų.

Pats TS-LKD lyderis sakė, kad šis suvažiavimas – tikrai pirmasis, kai valdančios partijos premjeras dalyvauja opozicinės partijos suvažiavime.

„To nebuvo nei mūsų vadovavimo laiku, to nebuvo tai kitų partijų vadovavimo laiku. Kaip vakarietiškos politikos simbolis, aš manau, kad tai yra geras ženklas. Premjeras tikrai kalbėjo apie poreikį bendram darbui, svarbiems projektams, tai kaip ir mes matome, nors nesiveržiame į Vyriausybę, į valdžią, tikrai kai kurie darbai Lietuvoje turi vykti“, – sakė G.Landsbergis.

 

Parašykite komentarą

Top