Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Krašto apsaugos savanorių pajėgos minėjo 29-ąsias įkūrimo metines

Krašto apsaugos savanorių pajėgos minėjo 29-ąsias įkūrimo metines

K

Lietuvoje buvo minimos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 29-osios metinės.

„Sausio laužų šviesoje prieš 29-erius metus užgimusios KASP (tuomet – Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba, SKAT) šiandien vienija apie 5 000 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių, civilių darbuotojų. Didžioji dauguma karių savanorių yra jauni ir motyvuoti Tėvynės gynėjai, į KASP gretas įsilieję mūsų tautos laisvės idealų pakviesti. Minėdami pajėgų įkūrimo 29-ąsias metines viltingai žengiame į pajėgų trisdešimtmetį – brandos amžių“, – sako pajėgų vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos buvo įkurtos 1991 m. po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią.

Šiuo metu KASP kariai savanoriai tarnauja visoje Lietuvoje dislokuotose kuopose, taip treniruodamiesi ginti savo gimtąsias vietas, kuriose gyvena, dirba bei derina kario pareigą su civiliniu gyvenimu.


Jau ketvirtus metus iš eilės, minint KASP įkūrimo metines, kariai savanoriai jungiasi prie iniciatyvos „Diena su uniforma“. Jos metu kariai savanoriai darbe, laisvalaikio metu ar mokslo įstaigose dėvi kario uniformą, taip stiprindami ryšį su visuomene, skleisdami žinią apie kario tarnybą, pristatydami Savanorių pajėgas.

Šiuo metu KASP rengia karius savanorius Lietuvos sausumos teritorijos ginkluotai gynybai. Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 parų per metus, dažniausiai savaitgaliais. Kariais savanoriais gali tapti Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų.

siandie.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top