Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Arvydas Juozaitis. „Ieškau ŽMOGAUS”

Arvydas Juozaitis. „Ieškau ŽMOGAUS”

Arvydas JUOZAITIS

UŽUOT PIETAVĘ – KUKLIAI VAKARIENIAUSIME?

Rinkimų vajus prasidėjo balandžio 10 dieną. Liepos 20 dieną turi baigtis visi paruošiamieji darbai ir susitarimai. Visos galimos koalicijos. Prasidės finišo tiesioji – tiesioginė agitacija.

„LIETUVA YRA ČIA” visus metus telkė opozicines jėgas, kvietė pasitikėti vienas kitu. Teko tapti partija (KARTŲ SOLIDARUMO SĄJUNGA – SANTALKA LIETUVAI), antraip niekas į kvietimus ir tikinimus rimtai nežiūrėjo.

Akis į akį, nosis į nosį susidūrėme su dviveide tikrove. Pirma, visos LIEUVOS ABUOJUMAS. Antra, BENDRAMINČIŲ NEPASITIKĖJIMAS VIENAS KITU. Tie, kas eina „gelbėti”, nepasitiki tais, kurie eina daryti tą patį. Savi įtaria savus kaip priešų stovykloje.

Kaip eisis toliau?

Pandemija ir „karantinas” parodė, kad SISTEMINĖS PARTIJOS – jų yra keturios – jau „užcementavusios” visą politinį šalies peizažą. Žiniasklaida tarnauja tik joms.

Ir vis dėlto tautinė-pilietinė opozicija, koalicija galima – ji jau kone sukurta. Keturios partijos jau gali susivienyti.
Bet.
Koją kiša FINANSAI.
Eilinis pilietis nė neįtaria, kokie retežiai uždėti naujai ateinantiems, o ir senesniems, kas nesimaitina iš biudžeto dotacijų. Visiems iškasta ilgamečių skolų duobė.


Kiekviena partija privalo susimokėti užstatą už savo sąrašą (kone 14 000 Eur). Prieš tai — už teisę dalyvauti (kone 1 400 Eur). Plius reikia mokėti už kiekvieną koalicijos partnerį (moka kiekviena partija už kiekvieną, kone po pusę tūkstančio; jeigu eisi su dviem – dvigubai, su trim – trigubai; ir t.t.).


Tiesa, užstatus galima sumokėti tik iš partijos narių (tik jų) mokesčių; o štai rinkiminė kampanija – nauja sąskaita, partijos sąskaitą pamirštant. Leidžiamos tik aukos per rinkiminės kampanijos pusmetį. Po 12 Eur iš vieno aukotojo. Ir daugiau, kas retai pasitaiko.


Beje, vienmandatininkai (71 apygarda) už teisę kandidatuoti moka atskirai (kone 1 400 Eur).
Taigi, toks peizažas.


Praverdama duris su užrašu „Rinkimai”, nesisteminė partija turi turėti mažiausiai 20 000 Eur. Kišenėje. Startui.
(Apie reklamą ir keliones, bukletus, plakatus, stendus, patalpų nuomą, pagalbos samdymą – dar nė kalbos!)
Taigi, SISTEMA IR PINIGAI LAIMI.


Plius, daugiausiai laimės ŽINIASKLAIDA.
Padorūs žmonės gyvena nuo algos iki algos.
Ar daug kas iš padoriųjų eina į politiką?


Ar daug kas įžengia į rūmus, kuriuse atsidūrusį tave TAUTA IŠSYK PAVADINS VAGIMI PRIE LOVIO?
Ar daug kas eis į TV ir laikraščius, kur visi susitepę ir dar „imidžmeikeriai”, „influeinseriai” – šauks ant tavęs: KOMUNISTAS- PUTINISTAS-FAŠISTAS-POPULISTAS?
Kur tie drąsuoliai? Kas puls į tą grožybę?

O juk puls.

Graikas Diogenas su žibintu rankoje dienos metu vaikščiojo gatvėmis ir kartojo: „Ieškau ŽMOGAUS”.
PINIGŲ jis tikrai neiškojo. Tie patys kaip nors…
Bet graikai žinojo, kas yra garbė.
O dabar?
Viskas, tiesą sakant, tik dėl LIETUVOS IŠLIKIMO.
Ne „Globalios Lietuvos”.

Parašykite komentarą

Top