Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Kreipėsi į šalies saugumo, finansų priežiūros institucijas ir į prekybos tinklo „Walmart“ aukščiausio lygio vadovus

Kreipėsi į šalies saugumo, finansų priežiūros institucijas ir į prekybos tinklo „Walmart“ aukščiausio lygio vadovus

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką, Valstybės saugumo departamento direktorių ir Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkę reaguodama į viešumoje pateiktą tarptautinį žurnalistinį tyrimą apie Kremliaus propagandos ruporą „Baltnews“.

Anot Seimo narės, galimai destruktyviai veikiantį trijose Baltijos šalyse, ir kitas įmones, organizacijas bei asmenis, kurie tyrime įvardijami kaip propagandos sklaidos ir finansavimo užsakovai, tarpininkai bei vykdytojai –  tokia veikla yra priešiška Lietuvos nacionaliniam saugumui bei valstybės interesams, ir tai buvo pabrėžta ne vienoje Valstybės saugumo departamento ataskaitoje.

„Matome, kad tokia valstybei žalinga, destruktyvi veikla galimai vykdoma prisidengiant Lietuvoje užtikrinamomis demokratinėmis žiniasklaidos laisvėmis ir finansuojama per tarpininkus, registruotus Europos Sąjungoje, siekiant paslėpti šių lėšų kilmę, – sako R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Pažymėtina, kad propagandos – įskaitant visuomenės grupių tarpusavio kiršinimą, antieuropinių nuotaikų ir nepasitikėjimo NATO kurstymą, Lietuvos vidaus ir užsienio politikos diskreditavimą, istorinės tiesos iškraipymą – sklaida yra viena iš Rusijos Federacijos vadovybės aktyviai ir visokeriopai remiamų ilgalaikių politikų, padedančių Kremliui įgyvendinti šiose šalyse savo geopolitinius tikslus ir artimiausiu metu išlieka vienu didžiausių iššūkių visuomenės ir valstybės saugumui bei atsparumui, todėl atsakingos institucijos privalo imtis visų priemonių, kad tokia veikla ir jos finansavimas būtų efektyviai užkardyti”, – sako Seimo narė.

„Pasauliniame prekybos tinkle pardavinėjami marškinėliai su sovietine simbolika žeidžia mūsų jausmus“

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, nariai Rasa Juknevičienė, NATO parlamentinės asamblėjos viceprezidentė, ir Emanuelis Zingeris, kartu su kolegomis parlamentarais ir politikais iš kitų Baltijos šalių: Estijos teisingumo ministru Urmu Reinsalu, Europos Parlamento nariais Sandra Kalniete (Latvija) ir Tunne Kelam (Estija), Estijos dešiniųjų partijos „Isamaa“ pirmininku Helir-Valdor Seeder kreipėsi į prekybos tinklo „Walmart“ aukščiausio lygio vadovus, atkreipdami dėmesį į jų internetinėje parduotuvėje parduodamus marškinėlius su sovietine simbolika.

Kreipimesi išreiškiamas gilus susirūpinimas dėl to, kad komercijos tikslais naudojama sovietinio totalitarinio režimo simbolika, o tai, politikų įsitikinimu, nėra priimtina ir žeidžia šių valstybių gyventojų, patyrusių totalitarizmo represijas, jausmus.

„Išties nuvilia, kad pasaulinio lygio prekybos tinklas parodė nepagarbą milijonams sovietinio režimo represijas – kankinimus, kalinimus, tremtis – patyrusių žmonių, jų artimiesiems ir palikuonims. Toks lengvabūdiškas sovietinės simbolikos naudojimas komerciniams tikslams negali būti pateisinamas. Platindamas drabužius su totalitarinio režimo simbolika, prekybos tinklas, sąmoningai ar ne, prisideda prie totalitarinio režimo nusikaltimų neigimo“, – pabrėžia Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Baltijos šalių politikai primena, kad tokios simbolikos naudojimas žeidžia ir gausią Baltijos šalių išeivijos diasporą Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Estija, Lietuva, Latvija ir daugelis kitų šalių pusę šimtmečio buvo okupuotos sovietų sąjungos su visomis šio režimo žiauriomis pasekmėmis, todėl, kaip ir nacistiniai simboliai, šiandien sovietinė simbolika šiose šalyse yra uždrausta.

Kreipimosi autoriai prekybos tinklo atstovus ragina gerbti žmonių teises, nežeisti jų jausmų ir nemenkinti žmogiško orumo visame pasaulyje bei nedelsiant pašalinti iš prekybos marškinėlius su sovietine simbolika.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top