Jūs esate
Pagrindinis > Redaktorius rekomenduoja > Kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą

Kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą

Šiuo metu pacientai, patyrę įvairias traumas ar persirgę tam tikromis ligomis susiduria su problema, kad negali greitai gauti reabilitacijos procedūrų. Paprastai šeimos gydytojas ar specialistas, įvertinęs paciento būklę, tokias procedūras rekomenduoja, tačiau dažnai pacientas „užstringa“, kol užsiregistruoja pas reabilitologą, paskui kol sulaukia reikiamos procedūros. Be to, dažnos gydymo įstaigos piktnaudžiauja tokiais atvejais išeities neturinčiam pacientui pasiūlydamos greitas, bet mokamas reabilitologo paslaugas.

Seimo socialdemokratų frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą ir siūlo papildyti Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuriuo reglamentuojamas šeimos medicinos gydytojų, gydytojų ortopedų-traumatologų stacionarinių ir ambulatorinių paslaugų teikimas, kad šių gydytojų komandoje galėtų dirbti ir kineziterapeutai.

„Pacientai kineziterapijos paslaugas galėtų gauti daug greičiau, būtų išvengiama eilių pas reabilitologus, poliklinikos nepiktnaudžiautų mokamomis paslaugomis. Gydymas taptų efektyvesnis,“ – sako buvusi Sveikatos apsaugos ministrė.

Parlamentarė siūlo, kad kineziterapeutai galėtų savarankiškai teikti paslaugas asmens sveikatos priežiūros, fizinės medicinos ar reabilitacijos centruose, tačiau tam būtinas jų veiklos licencijavimas.

Šiuo metu jau yra patvirtinta Lietuvos medicinos norma, pagal kurią kineziterapeutai galėtų būti licencijuojami, tačiau ji įsigalioja tik nuo 2020 m. sausio 1 d. Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga tiesiog galėtų paskubinti teisės aktų parengimą ir priėmimą.

Seimo narė R. Šalaševičiūtė taip pat atkreipia ministro dėmesį į kineziterapeutų darbo krūvius ir prašo įvertinti Lietuvos kineziterapeutų draugijos poziciją, kad aukštosiose mokyklose atsirastų kineziterapijos studijų kryptis ir būtų sudaryta galimybė teikti kineziterapijos krypties kvalifikacinį laispnį.lrs.lt

Parašykite komentarą

Top