Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Legendinio krepšininko prognozės išsipildė – Lietuva žais aštuntfinalyje

Legendinio krepšininko prognozės išsipildė – Lietuva žais aštuntfinalyje

„Lietuvos rinktinė turi gerą branduolį, todėl gali planuoti aukštus tikslus. O pralaimėjimas Gruzijos rinktinei davė ženklą, jog kaip tik ateina laikas papildomai mobilizacijai“, – kalbėjo buvęs legendinio Kauno „Žalgirio“ žaidėjas.

– Kaip apibendrintumėte pirmos čempionato dienos A ir B grupių rungtynes? – „Lietuvos žinios“ pasiteiravo Sergejaus Jovaišos.

– Dėl lietuvių galiu pasakyti trumpai: gruzinams pralaimėjome lygioje kovoje nepanaudodami privalumų, jei juos turime. Turėdami minimalias pajėgas gruzinai jas išnaudojo maksimaliai.

– Norite pasakyti, kad mūsų rinktinė neturi privalumų?

– Turime neblogą sudėtį. Gal vieno kito žmogaus ir pasigendame, bet krepšininkai yra užgrūdinti įvairiose aukšto lygio kovose. Atrodo, turėdami tokį branduolį galėtume planuoti aukštus tikslus. Manau, kad nereikia nuo tokių tikslų trauktis. Kitos rinktinės taip pat yra nukraujavusios. Matėme ir vienas sensacingas rungtynes, kur suomiai nugalėjo prancūzus (po pratęsimo 86:84).

Lietuvos ekipos pralaimėjimo didele sensacija nereikia laikyti. Gruzinai turi kelis labai aukšto lygio žaidėjus. Varžovai tiesiog pasinaudojo mūsų krepšininkų nesusikalbėjimu puolime bei gynyboje ir per visas rungtynes išlaikė įtampą. Pabaigoje viskas galėjo pakrypti į vieną ar kitą pusę. Mūsų komandai pritrūko aiškesnės minties.

– Kokį įspūdį susidarėte apie kitas mūsų grupės komandas?

– Pamatėme, kad grupėje turime autsaiderį. Juo yra Ukrainos rinktinė, nors užbėgdamas už akių noriu pasakyti, kad negalima nė vieno varžovo nuvertinti. Tokių pavyzdžių buvo jau pirmą čempionato dieną ir jų gali būti dar ne vienas.
Solidžiai atrodė Italijos rinktinė. Ettores Messinos vadovaujami italai, laikydamiesi griežto plano, šeimininkus žydus sutvarkė kaip šiltą vilną (69:48). Norėčiau ir Lietuvos rinktinei palinkėti žaidžiant laikytis griežto plano.

. Tikėkimės, kad lietuviai neužbuksuos ir užtikrintai pasieks kitą etapą. Manau, kad lietuviai turi galimybę pakovoti dėl pirmosios vietos grupėje. Penkiais šešiais žaidėjais versdamasi Gruzijos rinktinė neturės prieš kitas rinktines didelio pranašumo.

– Kaip jums atrodo A grupė, su kurios viena rinktine lietuviams gali tekti žaisti aštuntfinalyje?

– Ten kelios komandos yra panašaus pajėgumo. Ir gerai, kad jos nėra superelito atstovės, kaip Ispanija, Serbija ar savo laiku ta pati Prancūzija. Mums nereikia nieko bijoti. Tik pirmiausia Lietuvos komanda turi pagauti žaidimo ritmą.

Parašykite komentarą

Top