Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN: pasaulio lyderių įsipareigojimas „sustabdyti miškų nykimą iki 2030 metų“

Laikraštis ŠIANDIEN: pasaulio lyderių įsipareigojimas „sustabdyti miškų nykimą iki 2030 metų“

www.siandien.info

„Lietuvoje neseniai viešėjusi profesorė Birutė Galdikas, labiausiai žinoma, kaip Indonezijos miškų ir juose gyvenančių orangutanų gelbėtoja, negailėjo kritikos ir Lietuvos valdžiai dėl jos vykdomos miškų kirtimo politikos.

Ji buvo susitikusi ir su Prezidentu, bet panašu, kad Prezidentas Gitanas Nausėda jos nesiklausė, nes jau po kelių dienų vykusioje pasaulinėje klimato kaitos konferencijoje Glazge tik gyrėsi, kiek Lietuva daug pasiekė kovoje su klimato kaita.

Tuo metu, kai jis kalbėjo, kad Lietuva ruošiasi iki 2050 metų tapti klimatui neutralia ekonomika, jam už nugaros norėjosi rodyti skaidres, kaip metai iš metų keičiasi Lietuvos miškų vaizdas, matomas iš palydovų…

 Kaip rašo spauda, pasaulio lyderių įsipareigojimas „sustabdyti miškų nykimą iki 2030 metų“ – ne naujas. 2014 metais daugiau kaip 200 šalių, įmonių ir autochtonų grupių įsipareigojo iki 2020 metų miškų nykimo spartą sumažinti perpus ir iki 2030-ųjų pasiekti, kad miškų plotai nebemažėtų.

Vis dėlto po septynerių metų atliktas įvertinimas atskleidė, kad faktiškai nė viena vyriausybė šių įsipareigojimų nevykdė“.

Naujas laikraščio ŠIANDIEN numeris jau prekyboje. Laikraščio ŠIANDIEN prenumerata 2022 metams – visuose Lietuvos pašto skyriuose, www.prenumeruoti.lt; www.prenumeruok.lt

Parašykite komentarą

Top